Fudbaleri Borca iz Šamca osvojili su Kup Fudbalskog saveza opštine Šamac. Fudbaleri trenera Miroslava Drinića savladali su ekipu Crkvine sa 2:1, u sjajnom ambijentu, pred oko 400 gledalaca ba Gradskom stadionu u Šamcu.

Drugoligaš iz Šamca poveli su već u 7. minutu, nakon nesporazuma u odbrani Crkvine, a strijelac je bio Perić. U nastavku, Crkvinci su se trgli i preko brzonogog Panića, u 23. minutu, uspijevaju da izjednače na 1:1. Dobru igru u finišu prvog dijela, Crkvina je mogla da materijalizuje u 44. minutu. Nakon prekršaja nad Panićem u kaznenom prostoru Borca, sudija Mitrović je pokazao na “bijelu” tačku. Međutim, Bijelić je šutirao preko gola.

Borac stiže do vođstva, u 52. minutu, preko Ilić, koji je preciznim udarcem sa 16 metara savladao golmana Milićevića.

U 71. minutu, Perić je dobio drugi žuti karton, pa je domaća ekipa ostala sa igračem manje. Crkvina je do kraja utakmice pokušala da stigne do izjednačenja, ali su fudbaleri Borca uspjeli da sačuvaju svoju mrežu i tako zasluženo osvoje trofej namijenjen pobjedniku Kupa FSO Šamac.

Kapitenu Borca Perici Maksimoviću, pehar je uručio Simo Varadinović, predsjednik FSO Šamac.

BORAC – CRKVINA 2:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Perić (7), 1:1 Panić (23), 2:1 Ilić (52).

Stadion: Gradski u Šamcu, gledalaca: 400, sudija: Slaviša Mitrović, pomoćnici: Dejan Nikolić i Milan Čeliković, četvrti sudija: Ivana Evđić (svi iz Šamca), delegat: Krsta Pantelić (Obudovac). Žuti kartoni: Jaćimović (Borac), Borojević, Bijelić (Crkvina), crveni karton: Zoran Perić (Borac, 71).

BORAC: Maslić, Nišić (od 46. Marčeta), Limić, Stanković (od 46. Sjenčić), Jaćimović, Ilić (od 86. Marinković), Blagojević, Mićić, Maksimović, Perić, Majić.

CRKVINA: Milićević, Ž. Stefanović, C. Stefanović, Petruljević, Bijelić, Borojević (od 88. Vuković), Radić, Božić, Mišić, Maslić (od 40. Mijanić), Panić.