Nevjerovatno 15. kolo popularne “kajzerice”! Porazi vodećeg tandema kod kuće, a domaće ekipe nisu zabilježile niti jednu pobjedu u sedam utakmica, dva remija, i pet trijumfa gostujućih ekipa!

U Cerovljanima šok! Kozara je odigrala odličnu utakmicu, i bez obzira na rano vodstvo Torpeda, gosti iz Turjaka nisu paničili i na kraju su isporučili četiri lopte u mrežu lidera (1:4), od toga je dvije poslao Ranko Spremo.

Kiks lidera nije iskoristilo Potkozarje, koje je takođe poraženo kod kuće, a tri boda nose Biseri u Čatrnju. Teška utakmica, nervozna, Kovač je kod domaćina promašo penal kod rezultata 0:0. Na kraju veliko slavlje gostiju, a viđeno je čak 14 kartona, od čega i dva crvena, gosti su završili meč sa dva igrača manje, i bez službeng predstavnika, ali velike bodove nose kući.

U Kukuljama takođe poslastica i pobjeda Laminaca (2:3) uz het -trik Slaviše Kovačevića. Malo je nedostajalo da meč obilježi još jedan het-trik, jer je kod domaćina dva gola postigao Mladen Ugren, ali je promašio i penal.

U Mašićima borba za opstanak i duel dva Borca, a slađu polovinu nosi onaj u Šibovsku (2:2). Gosti su bili bliži cijelom plijenu jel su imali vodstvo 0:2, ali je domaćin sredinom drugog poluvremena u četiri minuta došao do poravnanja. Mašićani i dalje drže fenjer, imaju samo osam bodova na svom kontu.

U Brestovčini miroljubljiv remi, Obradovac nosi značajan bod u borbi za opstankom (1:1).

Tri velika boda za Maglajane nosi i Borac, koji je bio bolji od Milana (2:3). Goste je predvodio Mersad Softić sa dva pogotka, a domaćine takođe sa dva Živko Lekić. Ipak, onaj najznačajni za tri boda postigao je Savić u trećem minutu sudijske nadoknade.

Dramatična utakmica i u Milosavcima, gdje je preporođena Sloboda odnijela tri boda kod Župe (2:3). Vodili su gosti iz Donjih Podgradaca sa 0:3, da bi domaćin u finišu došao do 2:3, a onda su isključena i dva fudbalera Slobode. Epilog ovog meča najvjerovatnije ćemo čekati za stolom…..

Rezultati 15. kola:

Mladi Krajišnik – Laminci 2:3 (Ugren ‘71, ‘90 – Kovačević ‘26, ‘35, ‘82)

Borac Mašići – Borac Šibovska 2:2 (Mitrović ‘68, Novaković ‘72 – Kljunić ‘11, Milinčić ‘24)

OFK Omladinac – Obradovac 1:1 (Đorđić ‘21 – Matić ‘77)

Potkozarje – Biseri 0:1 (Marinković ‘46)

Milan – Borac Maglajani 2:3 (Lekić ‘76, ‘80 – Softić ‘26, ‘70, Savić ‘90+3)

Torpedo – Kozara Turjak 1:4 (Francuz ‘23 – Vujatović ‘39, Kodić ‘58 penal, Spremo ‘75, ‘90+3)

Župa – Sloboda (DP) 2:3 (Brdan ‘83, Bakić ‘89 – Đorđić ‘8, Misimović ‘18, ‘76)