I te kako efikasno kolo u “kajzerici”, gotovo pet pogodaka po meču, a čak tri susrta završila su identičnim rezultatom 5:2!

Lider Torpedo slavio je na gostovanju kod Milana (2:4), koji se odlično držao veći dio utakmice i držao je u egalu, ali na kraju slavlje kavalitetnijih gostiju iz Cerovljana.

Potkozaje pobjeđuje i čeka kiks lidera, a posljednja “žrtva” bila im je Župa (5:2). Tim iz Aleksandrovca predvodio je sjajni Luka Kovač, koji je četiri puta pogodio mrežu tima iz Milosavaca, a het trik “spakovao” je samo za 10 minuta, u rasponu od 18. do 28. minuta!

U Mašićima sve je bliži opstanak, a jesenas se to činilo tako daleko! Seriju dobrih rezultata nastavili su i u sudaru sa Kozarom iz Turjaka (5:2), a gosti su do počasnih pogodaka stigli u samom finišu meča, inače sve je ličilo na katastrofu tima iz Turjaka. Stefan Kisin je het-trikom pokazao da je i dalje majstor zelenih terena.

Obradovac je na “Krndijama” zabilježio veoma značajan trijumf protiv Laminaca (2:1), i tim su konačno prepustili fenjer Slobodi, koja nije mogla do iznenađenja u Brestovčini (5:2). Zanimljivost ovog meča jesu i četiri kaznena udarca, od čega je domaćin iskoristio dva za početno vodstvo, a u nastavku meča još po jejan na obje strane, ali bez prave realizacije.

U Šibovskoj nova odlična partija Bisera, i pobjeda nad Borcem (0:2) uz dva pogotka Jovana Lukajića.

U Kukuljama minimalac Mladog Krajišnika protiv Borca iz Maglajana (1:0), a gol za tri vrijedna boda donio je Koščica sredinom drugog dijela igre.

Rezultati 19. kola:

Obradovac – Laminci 2:1 (Krunić ‘32, Matić ‘45+4 – Nunić ‘16)

Borac Šibovska – Biseri 0:2 (Lukajić ‘22, ‘61)

Mladi Krajišnik – Borac Maglajani 1:0 (Koščica ‘59)

Borac Mašići – Kozara Turjak 5:2 (Salamdija ‘32, Kisin ‘47, ‘69, ‘80, Mitrović ‘78 – Spremo ‘83, Stojnić ‘88)

OFK Omladinac – Sloboda 5:2 (Nežić ‘6, ‘37 penal, Vučković ‘11 penal, Đorđić ‘85, ‘90 – Đorđić ‘57, Radmanović ‘66)

Potkozarje – Župa 5:2 (Kovač ‘18, ‘20, ‘28, ‘65, Rogić ‘67 – Brdan ‘8, Mijatović ‘45)

Milan – Torpedo 2:4 (Vujaković ‘42, Livopoljac ‘75 – Šinik ‘36, Dumonić ‘60 penal, Amović ‘69, ‘77)