U poslednjoj utakmici 10. kola elite Srpske Zvijezda 09 je bila bolja od Tekstilca iz Dervente pobijedivši sa 2:1 i tako je ostala u gornjem dijelu tabele.

Domaćin je imao incijativu i terensku prednost ali se do gola čekalo 30 minuta kad je Nikolić donio prednost.

Domačin se malo opustio pa  su “krojači” u 73. minutu preko Savanovića izjednačili. Poslije toga domaćin je dodao gas i kapiten Vasiljević u 79. minutu postavio je konačan rezultat.

Nakon pobjede koja je prvoligaša iz Etno sela Stanišići poslala na četvrto mjesto trener Obrenović dao je komentar utakmice:

Naša ekipa najopasnije je u prekidima, što se pokazalo i u ovoj utakmici. Prvo poluvrijeme držali smo utkmicu pod kontrolom, dok smo u drugo poluvrijeme ušli bojažljivo. Umjesto da nastavimo u istom ritmu, mi smo se povukli, iskreno ne znam iz kojih razloga. Kao što se vidjeli nespretno smo primili gol, ali na kraju mogu da kažem da nas je i sreća pogledala, ali ono što volim da kažem, sreću treba zaslužiti. Čestitam mojim momcima na pobjedi, a već sad se okrećemo narednoj utakmici, a to je derbi kola, Leotar – Zvijezda 09 – zaključio je Obrenović

Zvijezda 09 – Tekstilac 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Nikolić (30), 1:1 Savanović (73), 2:1 Vasiljević (79). Stadion: Gradski u Ugljeviku, igrano bez gledalaca. Sudija: Vanja Ajder. Pomoćnici: Tomislav Gračanin (oba iz Banjaluke) i Branimir Đermanović (Čelinac). Delegat: Saša Grekulović (Brčko). Kontrolor: Dragan Skakić (Gradiška). Žuti kartoni: Ilić (Zvijezda 09), Jolović, Duspara (Tekstilac).

Zvijezda 09: Avramović, Terzić, Jokić, Tešić, Stjepanović, Šujić (od 60. Marković), Vasiljević, Tojčić, Ejike ( od 60. Ilić), Rajković, Nikolić.

Tekstilac: Kutić, Jolović, Đuričić, Maksimović, Reljić (od 58. Đekić), Savanović, Duspara (od 83. Vugdalić), Ćorić, Rudan, Malović, Božović.