Fudbaleri Torpeda iz Cerovljana sa teškog gostovanja sa Obradovca vratili su se kući pijevajući i sa tri nova boda posle pobijede od 1:2! Ovim trijumfom tim iz Cerovljana probio se na četvrtu poziciju “kajzerice” sa 19 bodova, dok je Obradovac ostao na 18, i trenutno je šesti.

Bila je to dosta teška utakmica, tvrda, nije obilovala s puno prilika. U 16 minutu Ognjen Maletić je izveo korner s lijeve strane, a Srđan Škrbić dobro skočio i šutirao glavom preko gola. Dragan Francuz je u 36. minutu uputio vrlo dobar udarac s 20 metara, a Zvjezdan Račić je teškom mukom odbio loptu u korner. U 44. minutu Nebojša Lukić je srušio Dejana Kojića u kaznenom prostoru i sudija Filip Sredojević pokazao je na bijelu tačku. Sa 11 metara siguran je bio Kojić.

Gosti iz Cerovljana su izveli su sjajnu akciju, a u konačnici je Milan Malbašić pronašao Vladimira Savkovića koji iz prve prelijepim prizemnim udarcem pogađa suprotni ugao gola Račića za 0:2.

U 74. minutu u kaznenom prostoru golman Darko Vučković je oborio Kenana Jodanovića, a sudija je svirao kazneni udarac. Siguran realizator najstrožije kazne bio je kapiten Obradovca Borislav Božić.

Domaći su pokušali u nastavku doći do boda, ali promjene rezultata nije bilo. U 83. minutu Danijel Obradović je sjajno gurnuo loptu za Dragana Dumonića koji izlazi sam ispred golmana, ali je Račić zaustavio njegov udarac.

Obradovac – Torpedo 1:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Kojić (44, penal), 0:2 Savković (48), 1:2 Božić (74, penal). Stadion: “Krndije”, igrano bez gledalaca. Sudija: Filip Sredojević (Gradiška). Pomoćnici: Uglješa Petković i Blažen Kozić (oba iz Srpca). Delegat: Goran Baškalo (Gradiška). Žuti kartoni: Lukić, Selak, Škrbić (Obradovac), Vučković, Knežić, Paripović, Dumonić (Torpedo).

Obradovac: Račić, Maletić (od 68. Daljević), Lukić, Bikić, Božić, Selak, Kos, Jodanović, Škrbić, Čehajić, Lovrić.

Torpedo: Vučković, Obradović, Savković (od 88. Šinik), Kojić, Knežić, Francuz, Paripović, Kočić, Malbašić, Gvozdenović, Dumonić.

Tekst i foto: Goran Popović