Mali derbi Semberije između Podrinja i Zvijezde 09 sasvim zasluženo je otišao na stranu gostiju iz Etna Sela Stanišići! Na kraju 1:3, i nova tri boda za četu Mile Lazarevića, koji su još više zakomplikovali situaciju na vrhu tabele Srpske.

U 12. minutu poslije slobodnog udarca, loše je intervenisala odbrana Podrinja, a Blagojević sa nekoliko metara u padu pogodio za 0:1.

Osam minuta kasnije već je bilo 0:2. Lopta prebačena glavom u petarcu, sve je dobrio ispratio Mihajlović i posprema je u mrežu za sigurno vodstvo gostiju (0:2).

U finišu meča još jedna lopta u mreži Podrinja, za 0:3 pogodio je Gordić u 80 minutu.

Ovim trijumfom Zvijezda 09 je trećoj poziciji sa 35 bodova, pet manje od lidera Krupe, dok je Podrinje ostalo na začelju, na 15. mjestu sa svega 10 bodova na svom kontu.

PODRINJE – ZVIJEZDA 09 0:3 (0:2)

Strijelci: 0:1 Blagojević (12), 0:2 Mihajlović (20), 0:3 Gordić (80). Stadion: FK Podrinje. Gledalaca:200. Sudija: Dragan Todić (Doboj). Pomoćnici: Branimir Đermanović (Čelinac) i Bojan Maksimović (Modriča). Delegat: Aleksandar Marjanac (Banjaluka). Kontrolor: Milan Stanić (Ugljevik). Žuti kartoni: Matić, Janjić (Zvijzda 09).

Podrinje: Dehić, Zupur, Bradarić, Jelić (od 58. Blagojević), Bokić, Nasufović (od 85. Maksimović), Novak, Ristić, Perković, Erić, Račanović (od 77. Alić).

Zvijezda 09: Avramović, Janjić, Kovačević (od 56. Matić), Mihajlović, Blagojević (od 67. Šikanjić), Gordić, Svraka, Matić, Živković (od 67. Adžić), Stjepanović (od 81. Vidović), Zonjić.