U derbiju 12. kola Druge lige grupa Zapad u Žeravici Jedinstvo i  Mladost iz Donje Slatine podijelili su bodove odigravši 1:1.

Osvojenim bodom mogu biti zadovoljni i jedni drugi, Jedinstvo je napadalo tokom cijele utakmice, bilo bolji rival, ali im je realizacija bila problematična, dok se Mladost  bazirala  na čuvanje svoga gola i brzi kontranapad.

U 11. minutu Stefan Dujaković je prošao po lijevoj strani,ušao u kazneni prostori i vratio povratnu loptu na pet-šest metara na koju je natrčao Bojan Ilić, ali je njegov udarac u posljednjem trenutku Dragan Ilić  ipak uspio izbaciti s gol linije. Tri minuta kasnije  Dujaković je ušao u protivnički kazneni prostor s lijeve strane, šutirao iskosa, lopta je prohujala iznad prečke. U 25. minutu odbrana gostiju je zaspala, Marko Zekonja našao se u idealnoj prilici za postizanje gola, ali je u situaciji “1 na 1” sa golmanom Lukićem   loše šutirao i ta lopta je završila pored gola.

Gosti su mogli do gola u 40. minutu Siniša Žerić je izvao korner s desne strane, a Asif Čaušević  u padu šutira  i pogađa stativu. U posljednjim minutama prvog poluvremena Mladost je došla do vodstva 0:1. Mladen Petruljević je utišao domaću publiku eurogolom sa  30-ak metara poslavši loptu u same rašlje domaćeg golmana.

U 56. minutu domaći su tražili penal, smatrajući da je fudbaler Mladosti Dragan Ilić sa leđa srušio  Marka Zekonju, ali sudija Siniša Lazić nije pokazao na bijelu  tačku. Pet minuta kasnije Stefan Dujaković  je ubacio s lijeve strane, ali golman Mladosti Lukić u  posljednjem trenutku skinuo je  loptu s glave Igoru Ećimoviću. U 70. minutu Armin Kadić je izveo aut, loptu uputio ka Džaferu Džafiću, koji se oslobodio Belmina Huskića  i  uputio prizeman centaršut sa desne strane u peterac,  a na loptu je natrčao  Asif Čaušević  koji šutira, ali lopta odlazi cik pored lijeve stative.

Samo dvije minute kasnije Mladost je ponovo zaprijetila, Mladen Petruljević je uzeo loptu na sredini terena, uposlio Džafera Džafića na  desnoj strani, koji je izašao “jedan na jedan”, ali mu je golman Adis Hamzić odlično skinuo šut. U prvom minutu sudijske nadoknade  Dušan Bijelić  je u kaznenom prostoru srušio Bojana Ilića, glavni sudija iz Prijedora ovaj puut pokazao je na bijelu tačku, a najstrožu kaznu izveo je kapetan Jedinstva Ognjen Škorić koji je golmana  Lukića poslao u desnu, a loptu u lijevu stranu za konačnih 1:1.

JEDINSTVO – MLADOST (DS) 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Petruljević (45), 1:1 Škorić (90+1, penal). Stadion: “SC Drago Kovačević”. Gledalaca: . Sudija: Siniša Lazić. Pomoćnici:  Zoran Radaković (oba iz Prijedora) i Željko Čelica (Kozarska Dubica). Delegat: Siniša Stojičić (Laktaši). Kontrolor: Dado Petrović (Brod).Žuti kartoni: Tučić, Ilić, Dujaković, Zekonja (Jedinstvo),Žerić, Perić, Čaušević (Mladost).

Jedinstvo: Hamzić,  Tučić, Paspalj, Ilić, Škorić, Dujaković, Zekonja, Huskić, Nedić, Vučić.

Mladost (DS): Lakić, Kadić, Bijelić, Ilić, Petruljević, Mišić (od 89. Paležnica), Žerić, Džafić, Perić, Čolić (od 46. Tešić), Čaušević (od 80. Đurić).