Lider Borac teže nego što se očekivalo slomio je otpor Čelinca, ali zahvaljujući visprenosti Predraga Pralice, tri boda ostala su u Kozarskoj Dubici pred derbi imenjaka u Šamcu.

Zato je u Kneževu gost bio goropadan. FSA je na krilima Milana Kovačevića, koji je postigao het-trik, lako i brzo slomio otpor Progresa. možda bi sve bilo drugačije da je kod rezultata 0:0 Miljan Budić u 22. minutu iskoristio kazneni udarac, a poslije promašaja sve je krenulo nizbrdo, a gosti su se digli, i preko Vlašića…

Srbačka Sloga igra sjajno ovog proljeća! Nova trojka, i nova ubjedljiva pobjeda, ovaj put protiv Dubrava (3:0), za priključak ekipama iz samog vrha. Jovan Remić sa dva pogotka srušio je snove gostiju da mogu do povoljenog rezultata.

Zato je imanjak iz Trna prošao kao bos po trnju! Jedinstvo je u Žeravici petardom počistio goste, a blistali kao po običaju u zadnje vrijeme braća Nišić! Posebno se istakao Đorđe koji je čak četiri puta pogodio mrežu Sloge, a sjajnu rolu upotpunio je i Lazar za konačnih 5:1.

BSK je preskočio Brdo na “Čairama” (2:0), a prvi proljećni bod za nadu u opstanak osvojio je OFK Polet, i to u sudaru sa šamačkim Borcem. Čak je domaćin bio bliži trijumfu, ali u zadnjoj dekadi utakmice gosti pogotkom Sjenčića nose bod za Posavinu.

U Šipovu ništa novo, nema bodova za goste! Radivoj Jović sa dva pogotka u prvom poluvremenu brzo je umirio nade Ukrine da mogu do iznenađenja.

Duel u Tesliću između Proletera i Crnog vrha ponoviće se i to u srijedu 29. marta! Susret u subotu prekinut je u 61. minutu pri vodstvu domaćina, ali pravila jasno nalažu da ukoliko nisu odigrane dvije trećine meča, on se mora ponoviti.