Fudbaleri Jedinstva ne posustaju na drugoligaškom Zapadu! I dalje imaju 100 odstotan učink, pet od pet! Posljednji je pao Proleter iz Teslića sa 4:0, iako je mirne duše moglo biti još golova u mreži Ristića, jer izabranici trenera Željka Vranješa samo u prvih 45 minuta pogodili su tri puta okvir gola.

Domaćin je poveo u 16. minutu, kada je poslije kornera Kondić najviši u skoku i glavom šalje loptu za 1:0. Samo dva minuta kasnije na pas Stjepanovića Škorić izlazi sam na golmana Proletera i matira ga za 2:0.

Na treći pogodak čekalo se do 76. minuta, kada je Škorić majstorski petao odigrao, golman Ristić je već pao, a Kovljen pogađa prazan gol za 3:0.

Konačan rezultat postavlja rezervista Husić solo prodorom u 88. minutu susreta.

Pred Jedinstvom je u srijedu duel 1/16 finala Kupa Srpske sa Alfa Modričom, a potom i derbi sa Slogom u Trnu, dok Proleter sa 0 bodova i gol razlikom -11 imaće vraški težak posao da opstane ove godine na drugoligaškom Zapadu.

JEDINSTVO – PROLETER 4:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Kondić (16), 2:0 Škorić (18), 3:0 Kovljen (76), 4:0 Husić (88). Stadion: “SC Drago Kovačević”, igrano bez publike. Sudija: Slađan Lazarević (Petovo). Pomoćnici: Slaviša Mitrović (Šamac) i Ljubiša Lukić (Modriča). Delegat: Goran Balaban (Banjaluka). Kontrolor: Željko Radusin (Banjaluka). Žuti kartoni: Kovljen, Kondić, Škorić (Jedinstvo), Ristić, Đulović, Stojković, Knežević (Proleter). Crveni karton: Halid Osmić (Proleter) u 61. minutu.

Jedinstvo: Đakušić, Stjepanović, Didić (od 46. Vukotić), Đorđić (od 85. Gavrić), Škorić (od 79. Husić), Dujaković (od 85. Bakić), Banjac, Petrović, Behara, Kondić, Kovljen (od 79. Janjić).

Proleter: Ristić, Savić, Stojković (od 56. Jović), N. Đulović, Jelić (od 81. Mekić), Popović, Prodić, Ristić (od 67. Malackov), Osmić, Knežević, B. Đulović (od 81. Nikolić).