Fudbaleri mrkonjićke Slobode u petom kolu Druge lige grupa “Zadad” pobjedili su Mladost iz Donje Slatine 5:0. Pobjeda mladog sastava Slobode je više neogo zaslužena, a da su napadači Slobode malo bili prisebniji, gosti iz Donje Slatine vratili bi se kući sa još dva “tuceta” golova u svojoj mreži. Nime, fudbaleri Slobode kod rezultata 1:0, polovinom prvog poluvremena nisu iskoristili jedanaesterac. Sandro Didić je bio neprecizan sa “bijele” tačke.

Sloboda je u ovom meču igrala bez pet standardnih prvotimaca. Zbog isceniranih dešavanja u Šamcu, na utakmici Borac – Sloboda. Disciplinski organi Fudbalskog saveza Republike Srpske, bez prava žalbe na mjesec dana su suspendovali: Duška Mitrića, Igora Mirkovića, Nikolu Zeca i Vladana Gračanina. U timu nije bio ni Emilko Janković, kojem je čuveni (ne)sudija Puvača pokazao crveni karton, za jedan bezazlnen start nad protivničkim fudbalerom.

Poslije ovakve “sječe” fudbalera Slobode ljubitelji fudbala u Mrkonjić Gradu su ogorčeni i bili su zabrinuti kako će stručni štab sastaviti ekipu za meč sa Mladosti. Međutim, pokazalo se da su fudbalski stručnjaci koji su gledali prvenstvene i prijateljske utakmice Slobode bili u pravu kada su tvrdili da Mrkonjićani imaju izvanredan tim sa dvadesetak mladih i perspektivnih fudbalara, koji su odlično fizički pripremljeni i izvanredno vođeni od mladog stručnjaka Igora Mirkovića i da su daleko najkvalitenije ekipa u Drugoj ligi.

A sve drugo što se dešava van zelenog terena, više i nije vrijedno pomena. Sve se zna!Maske su pale(!?)

A Sloboda i ovako desetkovana drži profesorske česove iz fudbala jednoj sjanoj ekipi iz Donje Slatine, kojima danas na pomoćnom terenu stadiona FK Borac nije ništa bilo jasno. Kako to neki dječaci koji imaju po 17, 18 i 19 godina igraju fudbal.

Sloboda je došla u vodstvo u 12. minutu, autom gola jednog odbrambenog fudbalera Mladosti. U 30. minutu moglo je biti 2:0 za Slobodu, ali je Sandro Dedić bio neprecizan sa bjele tačke. I onda u finišu prvog poluvremena dva gola u mreži gostiju. Prvo je u 41. minutu Milan Nenad na dodavanje Sandra Dedića postigao lijep pogodak udarcem sa ivice šesnesterca. Tačku na prvo poluvrijeme stavio je u pretposlednjem minutu mladi Ognjen Soldat svojim drugi golom.

U drugom poluvremenu ista meta isto ostajanje!

Mladi tim Slobode nastavlja sa sigurnom igrom i dominacijom na terenu. I preko mladog i raspoloženog Ognjena Soldata postižu još dva lijepa gola. Za kraj Sloboda(MG) – Mladost(DS) 5:0.

Svi fudbaleri Slobode zaslužuju čestitke, a junak pobjede ja mladi Ognjen Soldat. Riječe je o dječaku koji je ponikao u Slobodi i zbog odlaska u srednju medicinsku školu u Banjaluku, trenirao u Borcu. Od prvih fudbalskih dana pokazivo je veliki talenat. Pa je pozivan u mlađe selekcije Republike Srpske i BiH. Po završetku srednje škole vratio se u Mrkonjić Grad u svoj matični klub Slobodu. Pred ovim mladićem, ako nastavi vrijedno trenirati sigurno značajna fudbalska karijera.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković, prezadovoljan je igrom i rezultatom svoje ekipe u meču sa Mladosti.

Šta reći poslije ovakve igre i rezultata? Čestitam svojim igračima na odličnoj igri i zasluženoj pobjedi. Nije bilo lako danas i tokom cijele prošle sedmice. Iza nas je bilo sedam turbulentnih dana. Sve smo to stojički izdražali, okrenuli se fudbalu i vrijedno trenirali na “gostujućim” terenima. Za 90 minuta meča sa Mladosti pokazali smo kvalitet, da uz odsustvu pet satandardnih prvotimaca odigramo izvanredan meč. Prvo poluvrijeme je bilo bez grešeke, naše najbolje poluvrijeme od kada sam ja trener Slobode. Uz tri gola i promašen penal imali smo još nekoliko stopostotnih šansi za gol. U drugom poluvremenu tempo je pao, sasvim razumljivo, ali smo opet postigli dva gola. Za ubjedljivu pobjedu. Sve čestitke momcima, a gostima koji imaju dobar tim želim sreću u nastavku šampionata – kaže Mirković.

SLOBODA (MG) – MLADOST (DS) 4:0 (3:0)

Strijelci: 1:0 Soldat (18), 2:0 Nenad (39), 3:0 Soldat (41), 4:0 Soldat (54), 5:0 Soldat (90). Stadion: Pomoćni Gradski, igrano bez publike. Sudija: Miloš Kovačević. Pomoćnici: Nemanja Davidović i Nebojša Čiča (svi iz Prijedora). Delegat: Siniša Račić (Banjaluka). Kontrolor: Nikola Crnadak (Laktaši). Žuti kartoni: Soldat (Sloboda), Blagojević, N. Ilić, Mujkanović, Draganović (Mladost).

Sloboda (MG): Kačavenda, Nenad, Lazendić (od 80. Gajić), Amović, Soldat, Vučković, Milanović (od 86. Kaurin), Nikić, Babić, Đaković, Dedić (od 69. Savanović).

Mladost (DS): Dehić, Ristić, Halilović, D. Ilić (od 85. Mišanović), N. Ilić, Ristić, Borisov, Petrović, Mujkanović (od 63. Perić), Blagojević (od 55. Draganović), Džafić (od 63. Mršić).

Tekst i foto: Slobodan Dakić