Derbi drugoligaškog Zapada u Žeravici otišao je na stranu Jedinstva, koje je još jednom pokazalo da ima kompaktnu, ali i moćnu ekipu, i da golman dobojlija nije imao svoj dan, ko zna kako bi ovaj duel završio, ovako je otišao u neizvjesnu završnicu u kojoj se domaćin bolje snašao i na kraju došao do tri boda koja ga ostavljaju na vrhu.

Prvi pratilac iz Šamca slavio je na gostovanju u Brodu, i tako ostao u trci za lovorom, a zašto je na kraju bila samo minimalna pobjeda, treba da se zapitaju napadači Borca koji su se propisno ispromašivali.

Karanovac posustaje! Drugi vezani (ne)planirani poraz odvojio ih je od samog vrha, a Mladost je još jednom pokazala da je veoma nezgodna ekipa, koja zna igrati fudbal, i još važnije igrati na rezultat.

Važnu pobjedu u Prnjavoru ostvarila je Omarska (1:2) koja je tako uhvatila priključak sa ekipama iz opasne zone, dok je Ljubić ostao u “zlatnoj” sredini.

Miljan Bajić u sudijskoj nadoknadi spasao je Laktaše domaćeg poraza od Proletera, dok je Ozren došao do boda u sudaru sa srpčanima, ali po svemu sudeći “pirovog”, jer teško će im šta pomoći u borbi za opstankom.

Gosti iz Trna nisu doputovali u Vranjak, navodno je u pitanju bio kvar autobusa, ali sve izgleda dosta jadno i jalovo, što je samo produbilo i onako veliku krizu koja drma ovaj kolektiv, kojem sigurno predstoje teški dani….

Dubrave su rutinski slomili otpor Slobode, boljom igrom u nastavku meča za petu poziciju, što svakako zadovoljava apetite ovog kluba.

Rezultati 12. kola: 

Karanovac – Mladost (DS) 1:2 (Milošević – Džafić, Kadić)

 Dubrave – Sloboda (NG) 2:0 (M. Demo, N. Gavrić)

 Jedinstvo – Sloga (D) 2:1 (Milojević, Ilić – Đuranović)

 Ljubić – Omarska 1:2 (Jagodić, penal – Rosić, Krecelj)

OFK Polet 1926 – Borac (Š) 0:1 (M. Ilić)

 Vranjak – Sloga (T) (gosti nisu doputovali)

Ozren – Sloga (S) 0:0

 Laktaši – Proleter 1:1 (Bajić – Marković)

1 Jedinstvo Žeravica 12 9 1 2 38 13 +25 28
2 Borac Šamac 12 9 0 3 25 12 +13 27
3 Karanovac Banjaluka 12 8 0 4 33 15 +18 24
4 Sloga Doboj 12 7 2 3 26 12 +14 23
5 Dubrave 12 6 2 4 20 14 +6 20
6 Sloga Srbac 12 5 5 2 12 10 +2 20
7 Mladost Donja Slatina 12 5 4 3 17 13 +4 19
8 Laktaši 12 5 3 4 22 20 +2 18
9 Ljubić Prnjavor 12 5 2 5 32 19 +13 17
10 Proleter Teslić 12 4 4 4 22 18 +4 16
11 Vranjak 11 4 2 5 16 24 -8 14
12 Sloboda Novi Grad 12 4 1 7 14 25 -11 13
13 Omarska 12 3 1 8 16 28 -12 10
14 OFK Polet 1926 Brod 12 3 1 8 13 35 -22 10
15 Sloga Trn 11 2 1 8 11 28 -17 7
16 Ozren Petrovo (-3) 12 0 3 9 18 49 -31 0

Parovi 13. kola: Proleter – Karanovac, Sloga (S) – Laktaši, Sloga (T) – Ozren, Borac (Š) – Vranjak, Omarska – OFK Polet 1926, Sloga (D) – Ljubić, Sloboda (NG) – Jedinstvo, Mladost (DS) – Dubrave.