Fudbaleri Leotara doživjeli su ubjedjiv poraz na “Grbavici” (3:0)!

Kada već poslije tridesetak minute igre imate golem zaostatak, teško je za oečkivati da možete i bolje proći. Za Želju pogađali su Hodžić u petom minutu, potom Subašić u 22, te Mekić u 29. minutu. Potop je mogao uslijediti već poslije prvog poluvremena, jer domaćin je pored tri pogotka stvorio još nekoliko prilika, pogodio stativu, i već tada je domaćin mogao upisati nova tri boda.

U nastavku otaljavanje posla, i čekanje da arbitar odsvira kraj. Zaslužena pobjeda Željezničara, a Leotaru ostaje da u narednim mečevima pokuša izboriti opstanak u društvu premijerligaša.

ŽELJEZNIČAR – LEOTAR 3:0 (3:0)

Strijelci: 1:0 Hodžić (5), 2:0 Subašić (22), 3:0 Mekić (29). Stadion: “Grbavica”. Gledalaca: 2.000. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Pomoćnici: Arnel Novalić (Doboj Istok) i Nebojša Žugić (Banjaluka). Delegat: Ljuban Frljić. Kontrolor: Alija Lizde (Mostar). Žuti karton: Milović, Čubrilo (Leotar).

Željezničar: Bender, Hajdarević (od 63. Beća), Kosorić, Subašić, Mekić, Štilić, Hodžić (od 63. Zec), Drina, Blažević, Galić, Resić.

Leotar: Puletić, Milović, Stanojević (od 64. Milić), Čubrilo, Todorović, Dujaković, Santrač, Čičba, Medan (od 6. Krstovski), Đurić, Perišić.