Laktaši su u derbiju 5. kola drugoligaškog Zapada, poslije preokreta, savladali Jedinstvo u Žeravici (1:2).

Prvi su ozbiljnije zaprijetili gosti. Igrao se 27. minut kada je šut Milojevića odbranio Đakušić. Deset minuta kasnije u prilici su i domaći. Ilić izlazi sam na Vukovića i puca, ali golman Laktaša odlično brani.

Jedinstvo je do gola stiglo u 42. minuti. Neoprezne goste kaznio je kapiten Škorić.

U prvoj minuti drugog poluvremena, blic-krig Laktašana. Radetić upošljava Zeleniku, koji pogađa za 1:1 i erupciju oduševljenja na stadionu Drago Kovačević. U 52. minuti lijepo je pogodio Babić, ali je ovaj pogodak gostiju poništen zbog ofsajda.

U dobroj situaciji je u 67. minuti i Šavija, koji nakon kornera Milojevića šuta glavom za malo iznad gola.

Jedinstvo je moglo do pobjede u 84. minuti, Škorić je proigrao Babića koji šutira preko gola. Ipak, do velike pobjede dolaze gosti minut kasnije. Zelenika se dobro snašao nakon centaršuta Milojevića, primirio loptu i zabio za laktaških 5/5.

JEDINSTVO – LAKTAŠI 1:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Škorić (42), 1:1 Zelenika (46), 1:2 Zelenika (85). Stadion: Gradski. Gledalaca: 200. Sudija: Milan Simić (Krupa na Vrbasu). Pomoćnici: Mišo Mačkić (Banjaluka) i Rajko Todorović (Čelinac). Delegat: Miloš Bandić (Banjaluka). Kontrolor: Veljko Salamić (Prijedor). Žuti kartoni: Kovljen, Behara, Ilić (Jedinstvo), Telić, Šavija (Laktaši).

JEDINSTVO: Đakušić, Petrović, Vranić, Ilić, Škorić, Babić, Petrović O, Behara (od 69. Pucarević), Milosavljević, Petković, Kovljen (od 69. Plavanjac). Trener: Dražen Dragosavljević.

LAKTAŠI: Vuković, Jović, Telić, Šavija, Keleman, Arežina, Amidžić (od 67. Tučić), Radetić (od 79. Radić), Milojević, Babić (od 79. Lekić), Zelenika. Trener: Miljan Bajić.