Uzbudljivo 28. kolo na regionalnom Zapadu! Još jedna dilema je otlonjena, i to na dnu, da će uz Kladare, Ravan, najvjerovatnije u niži rang takmičenja Naprijed! Banjalučani su u gradskom derbiju poraženi od Lauša, iako su u finišu meča došli do prednosti, gosti sa dva ekspresna pogotka preokreću rezultat i svoj tim spašavaj usvake dileme o opstanku, a regionalca s “Mejdana” guraju u bundesligaške vode.

I na vrhu i te kako uzbudljivo! Karanovac je prilično lako prošao preko Hambarina (1:4), a sve je bilo gotovo nakon 20-ak minuta igre, kada je bilo već 0:3. Gorica je slavila u Čelincu, ali meč na “Tukovima” nije niti završen do kraja, jer je u 77. minutu domaći fudbaler Ilić nasrnuo na arbitra Garića, koji je bez ikakve dileme odsvirao kraj meča. Inače gosti iz Šipova do tog momenta vodili su 0:1, iako je domaćin imao nekoliko dobrih prilika da preokrene rezultat.

Uzbudljivo je bilo i u Kostajnici, gdje su Partizan i Milan remizirali, a očevidci sa ovog duela tvrde da su gosti iz Kosjerova gotovo u svakom napadu dolazili pred gol Mijića, odnosno da domaći fudbaleri nisu igrali, već statirali. Za koga, zbog čega, imaju “takmičarci” i “disciplinci” u FSRS, pa nek pogledaju šta je to bilo….

Goleada u Kotor Varošu završna je na kraju ubjedljivim trijumfom izabranika Branka Ponorca, koji igraju odlično, i već su na petoj poziciji. Blistao je Đukić sa het-trikom, a Mladost je još jednom pokazala da i te kako ima respektabilnu ekipu koja može svima pomrsiti račune.

Čak devet pogodaka viđeno je na “Đolovima”, gdje je Borac “razmontirao” Progres, koji se raspao u 20-ak minuta poslije isključenja dva igrača. Još na poluvremenu bilo je 1:0, da bi na kraju završilo 9:0, što je previše, previše je….

Ubjedljiva je bila Sloga Rakelići, ali to se i očekivalo u sudaru sa Ravni (6:0).