Fudbaleri Kozare pobjedom su ušli u proljetni dio sezone! Na Gradskom stadionu u Gradišci, pred dvjestotinjak gledalaca, ugostili su mrkonjićku Slobodu i slavili 3:1.
Teren koji je bio natopljen vodom, sa puno pravih vodenih bazena jednostavno nije dozvoljavao neku kombinatoriku u igri kojoj su težili igrači Kozare. Lopta se zaustavljala u vodi, pa je jedino moguće bilo igrati visokim loptama. Bili su to uvjeti koji su domaćinu puno više odgovarali i na koje su se oni bolje prilagodili, te na kraju zasluženo osvojili tri boda.
Kozara je do vodstva došla već u drugoj minuti susreta, Slaven Kovljen je ubacio loptu iz kornera, stvorila se gužva u kaznenom prostoru, a najbolje se snašao Boris Raspudić i zabio svoj prvenac u dresu Kozare.
Siniša Radoja je u 8. minutu pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla daleko iznad gola. Gosti su do izjednačenja došli u 40. minutu kada je Ognjen Jekić odlično ubacio loptu iz auta prema šesnaestercu, Perović je glavom spustio loptu za Mihajla Savanovića koji je s desetak metara bio precizan i poslao loptu u mrežu.
Četa trenera Vuleta Trivunovića je u nastavak meča ušla mnogo agilnije i jače, od početka su nametnuli svoj ritam, preuzeli kontrolu nad mečom i bili mnogo opasnija ekipa. U 46. minuti,Slaven Kovljen sa lijevoj strani, uputio centaršut ,Siniša Radoja je imao odličnu priliku, ali je bio neprecizan. U 50. minutu Mile Kovačević je ubacio loptu u kazneni prostor gdje ju je na desnoj strani primio Siniša Radoja, ali je u posljednji trenutak izblokiran njegov šut sa pet metara.
Džoker s klupe trenera Vuleta Trivunovića bio je 20-godišnji Vladimir Petković koje odmah po ulasku na teren doneo onu neophodnu prevagu. U 65. minutu Petković je izborio penal, s leđa ga je u kaznenom prostoru srušio Srđan Malinović i sudija Luka Bilbija pokazao na bijelu točku, s koje je precizan bio Siniša Radoja za 2:1. Pogledajte gol….
Dobro partiju u današnjoj utakmici Vladimir Petković krunisao je golom u 86. minutu,Mile Kovačević je prošao s lijeve strane i ubacio u šesnaesterac, odlično utrčava Petković prizemnim udarcem trese mrežu golman Kovačevića i tako postavlja konačan rezultat na utakmici 3:1.

KOZARA – SLOBODA (MG) 3:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Raspudić (2), 1:1 Savanović (40), 2:1 Radoja (65, penal), 3:1 V. Petković (86). Stadion: Gradski. Gledalaca: 100. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Pomoćnici: Siniša Ivančević i Tomislav Gračanin (oba iz Banjaluke). Delegat: Slavko Pančić (Doboj). Kontrolor: Brane Jekić (Doboj). Žuti kartoni: Radoja, Stjepanović (Kozara), Gračanin, Crnomarković, Savanović, Maksimović (Sloboda).

Kozara: Ilić, Kovačević, Raspudić, Petrović, Kovljen, Radoja, Mirković (od 81. Aljetić), Zečević (od 40. Z. Petković), Stjepanović, Džombić (od 60. V. Petković), Paštar.

Sloboda (MG): Kovačević, Jekić, Lazendić (od 65. Đukarić),Peno (od 70. Stijepić), Savanović (od 88. Mitrić), Crnomarković, Gračanin, Maksimović, Perović, Sladojević, Malinović.