Fudbaleri Sloge poklekli su u prvoj utakmici proljećnog dijela prvenstva od jačeg, ali na terenu i ne mnogo boljeg protivnika. Naime, gosti iz Etno sela Stanišić nisu pokazali fudbal ni igru koja im garantuje ulazak u viši rang iako u svojim redovima ima mnogo poznatih fudbalskih imena.

Da veoma slabi sudija Jovo Karić iz Trebinja pokazao je u prvom poluvremenu, tačnije u 34. minutu bezazlen start u šesnaestercu Sloge okarekterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu pitanje je kako bi dalje tekao ovaj susret. Domaći fudbaleri pokušavali su da održe ravnotežu u igri ali gol koji je sa bijele tačke realizovao Krajišnik sasjekao im je ambicije.

Desetak minuta nakon nastavka drugog poluvremena neumorni Ćebić nesmotreno je zadržao protivničkog igrača, opravdano zaradio drugi žuti karton i ostavio drugove na cjedilu. Da je sudija Karić imao isti kriterij kod dosudjivanja prekršaja mogao je mirne duše da pošalje u svlačionicu i Makarića koji je u 46. minutu namjerno udario rukom Kojića ali sve je ostalo samo na žutom kartonu. Naravno, gosti, bez mnogo napora u finišu preko Govedarice, koji je protutnjao lijevom stranom i matirao Matovića, obezbijedili su nova tri boda koja su veoma bitna u trci za prvo mjesto.

SLOGA (D) – ZVIJEZDA 09 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Krajišnik (34), 0:2 Govedarica (75). Stadion: „Luke“. Gledalaca: 200. sudija: Jovo Karić. Pomoćnici: Strahinja Vuković (oba iz Trebinja) i Davor Vukašinović (Rogatica). Delegat: Mlađen Vidačković (Banjaluka). Kontrolor: Dejan Radiša (Banjaluka). Žuti kartoni: Blagojević, Ivešić, Hadžimujić (Sloga), Makarić, Arnautović, Bajić (Zvijezda). Crveni karton: Bojan Čebić (Sloga) u 53. minutu.

Sloga (D): Matović, Janković, Andrić, Hadžimujić, Lazić (od 80. Aličić), Kojić (od 57. Lukić), Gavrić, Blagojević (od 85. Ristić), Ivešić, Čebić, Radovanović.

Zvijezda 09: Lakić, Babić, Guzijan (od 81. Filipović), Arnautović, Mahmutović, Krajišnik, Zlatković, Makarić (od 46. Asentić), Govedarica, Tripković (od 86. Tojčić), Bajić.