U subotu je odigrana utakmice 13. kola regionalnog “centra”, u Osječanima Trebava – Ukrina (3:0). Glavni sudija utakmice bio je Milan Bukejlović, prvi pomoćnik Dejan Danilović, a drugi Bojan Jović. Na prvu dvojicu, iz FK “Ukrina” iz Čečave imali su niz primjedbi, što su rekli u svom saopštenju:

– “Utakmica “ 13. kola između Trebave iz Osječana i Ukrine iz Čečave bila je sve samo ovo sa početka ove rečenice NE. Da stvari dodatno kuliminiraju pobrinuo se dvojac sudija ,, budžetlija “ iz Doboja. Jedan mašinovođa iz ŽRS, drugi čuvar u KPZ-u. Drugom asistentu čast i poštenje!
Nećemo ih imenovati pročitajte ih sami na fotografiji iz COMET-a (sistem za upravljanje fudbalskim takmičenjima na prostoru BiH ).

Hladno, kišovito i vjetrovito vrijeme u podnožju drevnog brdašceta Trebava u tamošnjem selu Osječani bilo je mjesto današnjeg susreta nekadašnjih drugoligaša. Sa jedne strane domaća ekipa Trebave, a sa druge ekipa Ukrine iz Čečave.

Domaćini prosječna ekipa nećemo ih mnogo komentarisati, ali naglasićemo i još ponovno napisati istu riječ ovoga puta velikim slovima NAGLASIĆEMO čast igračima domaće ekipe, a izuzećemo dvojicu pavijana, doduše jedan ima jezik do poda 90. minuta i tu je ,, prejak “, ali je opet korektan tip. Onaj drugi obični klošar, uličar koji bi se šaketao, najuže članove porodice pominjao, zvao na hrvanje, tuču, potezao šake u toku utamice koji ni koliko je crno pod noktom kulture nema. Isključen je kada je nabijao na onu stvar našu klupu, a da bi nakon toga zvao pomoćnog trenera na obračun da pokaže kako je on ,, veliki “, a u stvari ne zna, doduše vjerovatno nema čim da razmišlja da je toliko mali da ni sam nije svjestan svega toga.

Bilo kako bilo glavnu riječ vodio je dvojac u crnom, oni koji godinama nisu dalje sa terena PFL Doboj otišli, što dovoljno govori o svemu tome i o kakvim ,, sudijama “ je riječ.

Domaća ekipa dolazi u vođstvo u 24. minutu utakmice.

Nastavak igre donosi nam niz lakrdije i niz smiješnih odluka mašinovođe koji je za 90 minuta utakmice napravio kilometra koliko i onaj maleni dječak što je snimao ovu utakmicu.

Nekoliko kartona za goste i ,, prekršaja “ koje je samo mašinovođa vidio i njegov prvi asistent bilo je apsurdno i smiješno, a da ne spominjemo potezanje šake domaćeg igrača nakon što mu je kapiten naše ekipe oduzeo čistu loptu što mašinovođa navodno nije vidio, te prolazi bez sankcija za ovaj potez.

Na poluvrijeme se otišlo sa minimalnim rezultatom od 1-0.

Drugi dio igre donosi nam tek vrhunac svega onoga čemu se moglo naslutiti čim su pojedini dobili da sude ovu utakmicu.

U 61. minuti kapiten naše ekipe Kvržić dobija crveni karton, odnosno drugi žuti, prvi dobio samo iz mašinovođi znanih razloga uz konsultaciju sa radnikom KPZ-a.

U 69. minuti Vasiljević dobija drugi žuti karton, odnosno crveni. Odnos snaga 11 na 8, jer je prethodno u obećavajućem napadu Vujičić zadobio povredu nakon koje je ostao ležati na zemlji, te bio primoran da napusti igru nakon ukazane ljekarske pomoći.

Šansi pred golovima i nije bilo, gosti sa sedam igrača u polju i golmanom, a domaćini nisu mogli napraviti znatne prilike.

Igrao se 79. minut utakmice gore navedeni uličar, klošar ulazi u verbalni sukob sa Lipićem, te mu upućuje niz pogrdnih riječi i prijetnji, te ga poziva da se obračunaju da mu ,, baja “ pokaže ko je glavna ,, faca “ u selu.

Nakon toga isti siledžija dobija drugi žuti karton, odnosno crveni, a prilikom napuštanja terena za igru ponovno našu klupu poziva na hrvanje i tuču, jer je on ,, faca “ i njega se sve pita.

Domaća ekipa stiže do drugoga gola u 80. minuti utakmice.

Treći gol domaći postižu u 89. minuti iz ofsajd pozicije i nakon igranja rukom, što je naravno mašinovođi navodno promaklo.

Zbog incidenta iz 79. minute pozvani su pripadnici MUP-a koji pristižu pri kraju utakmice na teren. A zanimljiva činjenica jeste da jedan od pomenute dvojice pripadnika MUP-a sa rukama u džepovima onako nelukturno obraća se našoj ekipi sa riječima citiramo ,, Šta je, šta je bilo, šta OĆETE, ko da je NEĐE bolje, ko nas je uznemirio i zvao da dođemo “ .

Domaćoj ekipi čestitke na pobjedi, zasluženoj ne možemo reći, ali pobijedili su ipak.

Okrećemo se narednom susretu i dvoboju da ekipom Vučijaka iz Majevca, stoji na kraju saopštenja FK “Ukrina” iz Čečave.