Kakva utakmica u Žeravici na otvaranju drugoligaškog Zapada!

Kladioničarskim žargonom rečeno, iz dvojke u keca, i na kraju pobjeda Jedinstva u sudaru sa odličnim Borcem iz Šamca 5:3, uz čak osam viđenih pogodaka, i veliki preokret, koji se dogodio u nastavku meča na stadionu “SC Drago Kovačević”.

Poveli su domaćini pogotokom Milosavljevića u 31. minutu, a onda samo za sedam minuta do kraja poluvremena hladan tuš za domaće navijače. Prvo je iskusni Joco Stokić donio izjednačenje u 38. minutu, tri minuta kasnije preokret je režirao Perić, a Jedinstvo potpuno utukao Marčeta, i gosti iz Posavine sa dva gola prednosti odlaze na odmor!

U nastavku rapsodije Jedinstva, predvođena maestralnim Ognjenom Škorićem, koji prvo sa dva pogotka donosio izjednačenje, potom asistira Milosavljeviću za novo vodstvo domaćina, da bi tačku na I stavio Plavanjac duboko u sudijskoj nadoknadi.

Dobar meč, na kraju tri boda ostala su u Žeravici.

JEDINSTVO ŽERAVICA – BORAC (Š) 5:3 (1:3)

Strijelci: 1:0 Milosavljević (31), 1:1 Stokić (38), 1:2 Perić (41), 1:3 Marčeta (45), 2:3 Škorić (54), 3:3 (63), 4:3 Milosavljević(77), 5:3 Plavanjac (90+3). Stadion: “SC Drago Kovačević”. Gledalaca: 100. Sudija: Mario Jelić. Pomoćnici: Mišo Mačkić (oba iz Banjaluke) i Vladan Todorović (Čelinac). Delegat: Ognjen Vučen (Laktaši). Kontrolor: Miran Kolar (Prijedor). Žuti kartoni: Škorić, Kukić (Jedinstvo), Jaćimović, Galešić (Borac Š). Crveni karton: Joco Stokić (Borac Š) u 90+2 minutu.

Jedinstvo: Đakušić, Petrović, Pucarević (od 51. Ristić), Ilić (od 68. Plavanjac), Škorić, Kukić, Petković, Babić, Pantelić (od 78. Vranić), Behara, Milosavljević.

Borac (Š): Đurić, Stanković (od 53. Mišić), Stokić, Dujmušić, Ilić, Marčeta, Paležnica, Perić, Jaćimović, Galešić, Majić (od 53. Maksimović).