Fudbaleri Bratstva poslije velikog preokreta savladali su kotorvarošku Mladost (3:1) u okviru trećeg kola na regionalnom Zapadu. Tim iz Kozarca sada ima šest bodova, dok je Mladost ostala na tri boda na svom kontu.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, i kao rezultat toga stigao je pogodak Avdića u 38. minutu. On je sa lijevoj strani lako izašao na kraj sa svojim čuvarom, krenuo prema golmanu i odličnim udarcem u suprotni ugao svoj tim doveo u vodstvo.

U nastavku meča totalna ofanziva Bratstva, koja se isplatila u samo finišu meča kada su rasponu od samo šest minuta  postigli tri pogotka i preokrenuli tok meča na svoj mlin.

Izjednačujući pogodak došao je u 77. minutu, i to iz kontranapada! Odbrana Mladosti smušeno je djelovala, ispala je na centru, a Sarhatlić takve poklone nepropušta, bilo je to za 1:1.

Samo tri minuta kasnije novo slavlje u Kozarcu! Bašić je intervenisao glavom, ali samo na 16 metara, gdje loptu iz voleja zahvata Arnes Brkić. Topovski udarac, gotovo je pocijepao mrežu Kutića za 2:1. Bio je to zaista eurogol….Novi napad Bratstva u 83. minutu, lopta sa strane upućena u šesnaesterac Mladosti, Karabegović se najbolje snalazi i to je 3:1. Na kraju zaslužena pobjeda domaćina uz konstataciju da su gosti dobro parirali veći tok meča, ali nedostatak nekoliko prvotimaca uticao je na to da ekipa padne u finišu.

BRATSTVO – MLADOST (KV) 3:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Avdić (38), 1:1 Sarhatlić (77), 2:1 Ar. Brkić (80), 3:1 Karabegović (83). Stadion: “Mrakovica”. Gledalaca: 150. Sudija: Aleksandar Jevtić. Pomoćnici: Nemanja Petrović i Zoran Bilbija (svi iz Prijedora). Delegat: Dejan Šipka (Banjaluka). Žuti kartoni: Karajica (Bratstvo), Jusić, Stupar, Hadžiselimović (Mladost).

Bratstvo: Vasiljević, Maleš, Vujatović, Zdjelar, Vujković (od 70. Huskić), Ar. Brkić, As. Brkić, Mijić, Kahrimanović (od 46. Karabegović), Karajica, Sarhatlić (od 85. Alić).

Mladost (KV): Kutić, Jusić, Bašić, Trifković, Hadžiselimović, M. Tepić, A. Tepić, Maletić, Radivojević, Stupar (od 84. Tovilović), Avdić.