Na startu “bundeslige” proljećnog dijela sezone, u Drvaru Borac je savladao Omladinac (2:1). Sastav iz Lazareva pokazao se kao ozbiljan takmac, i malo je nedostajalo da se za Banjaluku vrate neporaženi. Domaćin je poveo u 11. minutu pogotkom Jeremića, gosti su izjednačili preko Maleševića u 24. minutu, a tačku na I stavio je Vojin Savić iz kaznenog udarca u 51. minutu. Gosti su imali silne zamjerke na odluku arbitra Pećanca da pokaže na bijelu tačku, Vuković je prvo požutio zbog protesta, a nakon izvedenog penaltika nastavio je sa protestima pa je morao u svlačionicu. To je bio i kraj nadanja gostima da mogu ugroziti Borac koji je ovim trijumfom došao do 28. boda i treće pozicije, dok je Omladinac deseti sa 13 bodova na svom kontu.

BORAC ID – OMLADINAC 2:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Jeremić (11), 1:1 Malešević (24), 2:1 V. Savić (51, penal). Stadion: SCR “Radomir Kovačević”. Gledalaca: 100. Sudija: Nikola Pećanac (Banjaluka). Pomoćnici: Dejan Kičić i Vladan Todorović (oba iz Čelinca). Delegat: Bojan Kalamanda (Kotor Varoš). Žuti karton: S. Đukić (Omladinac). Crveni karton: Dejan Vuković (Omladinac) u 54. minutu.

Borac ID: M. Miočević, Jeremić, I. Miočević, Bošnjak (od 54. Radun), Pećanac, Damjanović, Mihajlović, Špiranović, J. Savić, V. Savić, Bjeljac.

Omladinac: Vidović, Varnica, S. Đukić, Mitrović, Ždero, Manojlović, Vuković, Malešević, D. Đukić, Milaković, Kos.