Fudbaleri Rudar Prijedora, u utakmici 18. kola m:tel Prve lige Republike Srpske, rezultatom 3:0 porazili su Ljubić iz Prnjavora na startu proljećenog dijela sezone!

Terensku nadmoć Rudar Prijedor je krunisao u 15. minutu kad je mrežu gostiju pogodio Da Silva. U 43. minutu “Rudari” su imali pogađenu stativu a u posljednjim trenucima poluvremena golman gostiju Aleksa Stupar izboksao je šut Almira Bekića.

Od prvog minuta drugog poluvremena domaći su zaigrali ofanzivnije. U 49. minutu Aleksandar Milaković je uputio oštar šut a golman Stupar je izboksao loptu. Golgeter Da Silva je izvanredno reagovao i postigao gol za 2:0. Da Silva je i u 60. minutu propustio da postigne svoj treći gol. Gbegbe je zatim šutirao iznad prečke.

Na 3:0 u 76. minutu, povisio je novajlija u timu Almir Bekić. Igru mladog Šebeza pozdravila je prijedorska publika. Za 20-ak minuta u igri odbranu gostiju, izvanrednim prodorima, namučio je Mario Sajak.

Zadovoljan učinkom tima bio je trener Vule Trivunović koji je istakao:

– Prve utakmice poslije pauze su nemirne, rastrgane. Napravili smo veliki broj šansi a falilo je malo mirnoće a možda i sreće da postignemo još koji gol. Danas smo imali debitanta sa 16 godina koji je počeo meč. Novi igrači su se sjajno uklopili i mislim da će tek pružati dobre partije – istakao je Trivunović.

Trener Ljubića Vladanko Komljenović čestitao je na pobjedi domaćem timu.

– Potpuno zaslužena pobjeda. Rudar Prijedor je u svim elementima fudbalske igre bio bolji. Zasluženo su pobjedili – kazao je Komljenović.

RUDAR PRIJEDOR – LJUBIĆ 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Da Silva (15), 2:0 Da Silva (49), 3:0 Bekić (76). Stadion: Gradski u Prijedoru. Gledalaca: 400. Sudija: Nemanja Šestić (Banjaluka). Pomoćnici: Rajko Todorović (Čelinac) i Branislav Zvijerac (Gradiška). Delegat: Aleksandar Marjanac (Banjaluka). Kontrolor: Stojan Stefanović (Modriča). Žuti kartoni: Jugović, Banjac (Ljubić).

Rudar Prijedor: Trišić, Pekija, Samardžić (od 59. Gbegbe), Salčin, Šebez (od 66. Sajak), Milaković (od 76. Kovačević), Marić, Bekić, Raković, Amoa (od 66. Smajić), Da Silva (od 76. Kesić).

Ljubić: Stupar, Radaković, A. Žižak (od 86. Repić), Jugović (od 81. Šumar), Subić, Grahovac, Banjac (od 72. Vasić), Bosnić, Stupar, Vidović, Stamenković (od 72. Mitrović).