Fudbaleri Lakataš u 18. kolu Prve lige u Mrkonjić Gradu, pobjedili su Slobodu Nova banka 2:0. Pobjeda gostiju je zaslužena, mada se ne može oteti utisku da je pobjedila spretnija i srećnija ekipa. Nevjerovatno je šta su domaći fudbaleri, naročito u prvom poluvremenu promašili pred golom Kneževića.

Domaći strateg Marako Tešić, čestitao je ekipi Lakataša na pobjedi.

-Čestitam ekipi Laktaša na zasluženoj pobjedi. Mi nismo bili na onom nivovu koji smo tražili i za koji smo se spremali. Jednostavno pad koncetracije u tih zadnjih pet minuta prvog poluvremena, je rezultirao da gosti povedu 1:0. Pokušali smo u drugom poluvremenu da malo promjenimo da rotiramo neke igrače i formaciju. Nije bilo nekog pomaka u napadu i onda ponovo katostrofalna greška jednog od naših najboljih i najiskusnijih igrača. Jednostavno je napravio pionirsku grešku i ekipa Lakataša postigla je drugi gol – kaže Tešić.

Trener Mrkonjićana kaže da ekipu u narednom kolu očekuje teško gostovanje u Palama protiv ekipe Romanije.

-Ekipa Romanije se pojačala. Doveli su desetak novih igrača. Promjenili su tako da kažem kompletan DNK-a ekipe. Ne preostaje nam ništa drugo, nego da idemo tamo da se nadigravamo, spremimo se najbolje što možemo u ovom trenutku i pokušaćemo da ostvarimo povoljan rezultat – dodao je Tešić.