U ludoj utakmici Sutjeska je pokraj Ćehotine savladala Kozaru 3:2, a prvoligaš iz Foče sva tri pogotka postigao je sa bijele tačke! Sva tri puta precizan je bio Nikola Mojović, a onda poslije trećeg uspješno izvedenog kaznenaog udarca, i skidanja dresa dobija drugi žuti karton, odnosno crveni i odlazi na tuširanje prije kraja!

Utakmica odlično počinje za Kozaru. Već u 1. minutu pogodak postiže Maksimović i dovodi goste u vođstvo od 0:1. Bio je to precizan udarac sa skoro trideset metara pored nemoćnog Krnojelca. U 18. minuti lopta pogađa u ruku jednog igrača Kozare i sudija Panić pokazuje na bijelu tačku. Negoduju igrači Kozare, jer prije toga nije dosuđen očigledan aut, ali se odluka ne mijenja. Siguran izvođač najstrože kazne za domaćina je Nikola Mojović i Sutjeska dolazi do izjednačenja. U 40. minuti sudija Panić ponovo pokazuje na bijelu tačku, nakon što se Šćekić bori za loptu sa Dačevićem. Mojović je ponovo izvođač i drugi put trese mrežu mladog Glišića, i Sutjeska vodi sa 2:1.

Drugo poluvrijeme u Foči igra se pod reflektorima. U 59. minuti Maksimović je ponovo strijelac, nakon kornera pogađa mrežu Sutjeske i Kozara izjednačava rezultat na 2:2. U 87. minuti treći penal za domaćina. Pokušao je loptu iz svog šesnaesterca da izbije mladi Blagojević, ali ga blokira igrač Sutjeske, a sudija Panić ponovo pokazuje na bijelu tačku. Ponovo je izvođač Mojović koji dovodi domaćina u vođstvo od 3:2. Odmah je i isključen zbog skidanja dresa, ali nije ostalo vremena da Kozara pokuša da stigne do izjednačenja.

Sutjeska sada ima 22 boda,nalazi se na diobi pete pozicije, dok je Kozara 11-a sa 12 bodova.

SUTJESKA – KOZARA 3:2 (2:1)

Strijelci: 0:1 Maksimović (1), 1:1 N. Mojović (18, penal), 2:1 N. Mojović (40, penal), 2:2 Maksimović (59), 3:2 N. Mojović (87, penal). Stadion: “Pokraj Ćehotine”. Gledalaca: 200. Sudija: Bojan Panić. Pomoćnici: Bojan Eremić i Goran Ilinčić (svi iz Prijedora). Delegat: Nemanja Kulina (Istočno Sarajevo). Kontrolor: Goran Muharemović (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Radović (Sutjeska), Šćekić, Pliego, Jandrić (Kozara). Crveni karton: Nikola Mojović (Sutjeska) u 87. minutu.

Sutjeska: Krnojelac, Ristanović, N. Mojović, Sekulić (od 65. Rašević), Mihajlović, Obrenović,  Pljevaljčić,  Danilović, Borić (od 76. O. Mojović), Dačević, Ateljević.

Kozara: Glišić, Pliego, Šćekić (od 80. Torlaković), Veljkić, Blagojević, Matić (od 46. Raca), Malbašić, Jandrić, Despotović, Popović.