U premijernom meču 16. kola Područne lige Banjaluka, Sloga Nektar je kao gost savladala Omladinac (1:3). Očigledno da se fudbaleri iz Lazareva još uvijek nisu oporavili od onoga šta se sve dešavalo u Drvaru, kada je meč prekinut, oni napustili teren, a disciplinski organi na kraju pobjedu dodijelili Borcu.

Utakmica sa tri penala!

U 11. minutu na nedozvoljen način zaustavljen je Traljić, a siguran realizator bio je Mladen Milaković. Ipak u 38. minutu novi jedanaesterac, ovaj put za domaćina, a u gol i izjednačenje pretvara ga Milaković za 1:1.

Igrao se 70. minut kada je Vladan Vranjković lijepim volejom sa vrha šesnaesterca pogodio za 1:2, a konačnih 1:3 postavlja ponovo Milaković iz trećeg penala na susretu, a prethodno je u akciji zaustavljen Zoran Popović.

Ovim trijumfom Sloga Nektar je došla do šeste pozicije, imaju 22 boda, dok je Omladinac 10. sa isto toliko bodova.

OMLADINAC – SLOGA NEKTAR 1:3 (1:1)

Strijelci: 0:1 M. Milaković (11, penal), 1:1 R. Milaković (38, penal), 1:2 V. Vranjaković (70), 1:3 M. Milaković (77, penal). Stadion: Pomoćni teren Gradskog stadiona. Gledalaca: 50. Sudija: Nemanja Jeličić. Pomoćnici: Radoslav Ćetojević i Dušan Marić. Delegat: Mihajlo Maletić. Kontrolor: Željko Vukić (svi iz Banjaluke). Žuti kartoni: Lugonja (Omladinac), Vujinović (Sloga Nektar).

Omladinac: Čejić, Kudra (od 65. Jandrić), N. Vuleta, Ždero (od 46. Javor), Manojlović (od 46. Gajić), Lugonja (od 65. J. Vuleta), Malešević, Vidović, R. Milaković (od 78. Mitrović), Kos, Varnica.

Sloga Nektar: Koljančić, Krpelj, Dobraš, Karalić (od 65. Makarić), N. Milaković (od 35. Popović), M. Milaković, Vujinović, V. Vranjković, Subotić, Traljić (od 77. Dr. Lugonja), O. Vranjković.