Fudbaleri Poleta Elezagića na svom terenu minimalnim rezultatom savladali su Kaleme iz Trebovljana u okviru 3. kola Područne lige Gradiška.

Domaći su odigrali cijelu utakmicu vrlo motivisano, trkački raspoloženi i taktički disciplinovano. Nemanja Stupar u 23. minuti ubacio je iz kornera, Aleksandar Tepić glavom šutira pored gola. Polet je poveo 1:0 u 28. minutu, kad je Siniša Ninić iskosa s desne strane ulazi u kazneni prostor te preciznim udarcem s 15-tak metara pogađa suprotnu malu mrežicu.

Gosti su napadali, domaćin se organizovano branio. Mogli su gosti do izjednačenja u 51. minutu, Dušan Novaković iz dobre pozicije šutira, a Milen Kutić je sjajno odbranio njegov udarac. Domaći su u 74. minutu imali dobru priliku za gol. Stupar je raspalio po lopti sa 30 metara iz slobodnjaka, ali je golman Miroljub Babić nevjerovatnom reakcijom skrenuo loptu u korner. U 76 minutu Stupar je ubacio iz slobodnjaka, Miloš Tepić je ostao usamljen na drugoj stativi i odlično šutirao glavom, ali golman Babić još bolje reagovao.

POLET ELEZAGIĆI – KALEMI 1:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Ninić (27). Stadion: FK Polet, igrano bez gledalaca. Sudija: Radovan Dragosavljević. Pomoćnici: Uglješa Petković i Slađan Kozić (svi iz Srpca). Delegat: Goran Vujnić (Laktaši). Žuti kartoni: Raca (Polet), Višekruna, Puljarević (Kalemi).

Polet: Kutić, Raca, Kisin, M. Tepić, A. Tepić (od 90. Rađević ), Ninić, Vranješ (od 88.Bates), Đurić (od 88. Radulović), Jeličić, Stupar, Surutka (od 46. Sladojević).

Kalemi: Babić, Tovilović, Višekruna, Novaković (od 60. Puljarević), Đurić, Gajić, Gigović, Makitan, Devušić, Krstić (od 71. Švraka), Galić.

Text i foto: Goran Popović