Fudbaleri mrkonjićke Slobode u trećem kolu Druge lige-grupa “Zapad” u Banjaluci, na stadionu Željezničara pobjedili su Slogu iz Srpca 3:0. Pobjeda Mrkonjićana je više nego zaslužena, mada su i gosti na otvaranju meča imali incijativu i svoje prilike.

Golove za Slobodu postigli su Igor Mirković iz slobodnog udraca i Đaković, na asistenciju Vučkovića u prvom poluvremenu. Pobjedu je ovjerio Zec sredinom drugog poluvremena, nakon asistencije Mirkovića.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković zadovoljan je igrom i rezultatom svoje ekipe u meču sa Slogom.

-Prvo želim da se zahvalim ljudima iz Želje koji su nam omogućili da imamo odlične uslove za igru na terenu. Iskreno pribojavao sam se ove utakmice sa Slogom. Jer smo tokom cijele sedmice imali mnogo problema oko treniranja. Stalno smo bili u dilemi gdje i na kojem teren trenirati i kako ekipu pripremiti za utakmcu. A bilo je problem i sa povredama fudbalera. Hvala Bogu, na kraju se sve posložilo i stigli smo do važne pobjede, protiv Sloge koja ima dobru ekipu. Čestitam svojim momcima na dobroj igri i važanoj pobjedi- kaže Mirković.

Streteg Mrkonjićana priznaje da je njegova ekipa na početku bojažljivo ušla u utakmicu.

-Zbog svih problema koje smo imali tokom sedmice zbog obezbjeđenja uslova za treniranje, jer su na našem stadionu “Luke” u toku radovi na rekonstrukcija terena. Gosti su to znali pa su na početku utakmice bili odvažni i u par navrata iz kontanapada ugrozili naš gol. Međutim, nakon petnaestak minuta igre preuzeli smo sve konce igre u svoje ruke i dominirali do kraja utakmice. Poslije trećeg gola Zeca, utakmicu smo rutinski priveli kraju. U drugom poluvremenu svejeno sam neke igrače izveo iz igre i da ih čuvam za derbi koji nas u subotu čeka u Šamcu protiv Borca. Ekipi Sloge želim više sreće u nastvaku prvenstva. Da što prije poslože ekipu i krenu s pobjedama – ističe Mirković.

Predsjednik Upravnog odbora Fudbalskog kluba Slobode Milenko Milekić, zadovoljan je igrom i pobjedom svoje ekipe.

-Sve pohvale igračima i stručnom štabu na važnoj pobjedi. Ekipa je odlično stajala na terenu, a plijeni zalaganje fudbalera na tarenu. Hrabri i činjenica da je na “Predgrađu” na trenu bilo osam fudbalera koji su ponikli u našem klubu. Od kojih je šest bilo u startnoj postavi. Sve to nam daje novu snagu da još intezivnije nastavimo sa radom u mlađim selekcijama. S nestrpljenjem čekamo da se završe radovi na našem glavnom i pomoćnom igralištu – kaže Milekić.

Slobodu u subotu čeka možda i najteže gostovanje u jesenjem dijelu šampionata u Šamcu protiv Borca. Biće to meč dvije nekadašnje prvoligaške ekipe, koje imaju ambicije i u ovom šampionatu za plasman u vrh tabele.

Biće to, sigurno dobar meč i šteta je što zbog pandemije korona virusa na stadionu u Šamcu neće biti publike.

ZAHVALNOST

Uprava FK Sloboda, igrači, stručni štab i navijači zahvalni su čelnim ljudima Želje što su omogućili da Mrkonjićani budu domaćini Slogi na njihovom terenu. Zahvalnost ide i na adresu Karanovca  gdje je prošle sedmice trenirao prvi tim. Isto važi i za upravu Borca, koje je odobrila da prvi tim Slobode do daljnejg trenira na njihovom pomoćnom igralištu.

Tekst, foto i video: Slobodan Dakić