Dvije vodeće ekipe “Kajzerice” zabilježile su minimalne pobjede, i tako nastavile trku za ulaskom u viši rang takmičenja.

U Cerovljanima u derbiju kola Torpedo je bio bolji od Mladog Krajišnika (1:0) pogotkom Šinika, dok je u Gornjim Podgradcima viđena prava drama! Sloga DIPO je uknjižila tri boda protiv Potkozarja, ali gosti iz Aleksandrovca imaju za čime da žale! Naime, promašili su dva penala! Prvi kod rezultata 0:0 nije iskoristio Mićo Miljević, odbrana golmana Dabića, a drugi golman Mladen Maričić, pogodio je prečku! U takvim okolnostima poraz je bio neminovan.

U Turjaku remi, i to je Kozara izvukla bod na “mišiće”, jer je Omladinac vodio do nadoknade, kada je domaćin iz kaznenog udarca preko Stojnića došao do boda.

I u Donjim Podgradcima četiri pogotka i rezultat (2:2), Bratstvo je u nastavku došlo do boda, a čini se da ovim remijem Sloboda nezaustavljivo grabi ka nižem rangu takmičenja.

A, veliki korak ka opstanku napravio je Borac iz Maglajana, koji je bio bolji od Obradovca (1:0), i sada imaju 15 bodova, što bi im trebalo garantovati opstanak.

I onda goleade u Čatrnji i Elezegićima. Na dva meča 18 golova! Biseri su savladali Lamince (7:3), uz po dva pogotka Ećimovića, Majdanca i Kovljena. U duelu Poleta i Borca iz Šibovske mnogo više uzbuđenja. Gosti su vodili 1:3, ali i to nije bilo dovoljno da izvuku povoljan rezultat, jer su u nastavku doživjeli brodolom, primili četiri pogotka i ostali su bez bodova.

Rezultati 19. kola:

Torpedo – Mladi Krajišnik 1:0 (Šinik)

Sloga DIPO – Potkozarje 1:0 (Mijatović)

Sloboda (DP) – Bratstvo 2:2 (Babić, B. Nežić, penal – Latinović, Babić)

Polet – Borac Šibovska 5:3 (Glamočić 2, penali, Boloban, Ninić, Savić, autogol – Duronjić, Kovač, Kljunić)

Borac Maglajani – Obradovac 1:0 (Majkić)

Biseri – Laminci 7:3 (Ećimović 2, Majdanac 2, Bajić, Kovljen 2 – Čelić, Gavrilović, Dejanović)

Kozara Turjak – Omladinac 2:2 (Anić, Stojnić, penal – Blesić, Belenzada)