Fudbaleri Tekstilca stigli su do veoma važne pobjede protiv Jedinstva iz Žeravice (2:1).

“Krojači” su do prednosti došli nakon loše intervencije golmana gostiju Vojvodića u 35. minutu, kojem je pogodak na kraju i pripisan. Ipak, samo sedam minuta kasnije Diljević je poravnao rezultat.

Bolju igru Tekstilac je krunisao u drugom dijelu. Brazilac Ivinjo je lijepo centrirao sa desne strane, a u srcu kaznenog prostora sjajno se snašao Stiven i loptu pospremio iza leđa Vojvodića osiguravši “krojačima” važne bodove dvadesetak minuta prije kraja utakmice.

Izabranici Zorana Bujića trenutno se šesti sa 16 bodova, 10 manje od lidera iz Banjaluke, i za nešto više potrebne su dobre igre u gostima, a njih za sada nema, dok je Jedinstvo na devetoj poziciji sa 14 bodova.

TEKSTILAC – JEDINSTVO 2:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Vojvodić (35, autogol), 1:1 Diljević (42), 2:1 Stiven (68). Stadion: Gradski u Derventi. Gledalaca: 150. Sudija: Nemanja Petrović. Pomoćnici: Nemanja Džepina (oba iz Prijedora) i Igor Pašić (Banjaluka). Delegat: Stevo Stupar (Doboj). Kontrolor: Joco Radić (Šamac). Žuti kartoni: Sedlar (Tekstilac), Ćetojević (Jedinstvo).

Tekstilac: Blagojević, Marić, Trninić, Slijepčević, Vitinjo, Dragoljić (od 46. Mitrović), Sedlar, Ignjić, Ivinjo, Tadić (od 87. Simić), Stiven.

Jedinstvo: Vojvodić, Đogić, Vranić – Budimović, Hamzić, Šakotić (od 73. Ilišević), Babić, Erceg, Gavrić (od 76. Delibašić), Diljević (od 86. Hajdarević), Đurđić, Ćetojević.