Ono što se naziralo podobro protiv Zrinjskog dobilo je vidljive obrise protiv Širokog Brijega. Fudbaleri Borca upisali su nova tri boda i ponovo su odmakli pratiocima na tabeli. Rezultat može i da zavara, 1:0 i gol mladog Čavića, ali tokom svih 90 minuta “crveno-plavi” su dominirali Gradskim stadionom, stvarali prilike, i prava je šteta što još koja lopta nije završila u mreži tima s “Pecare”.

Statistika je neumoljiva, a ona kaže da je Borac uputio 22 udarca na gol Širokog, od toga šst u okvir gola, naspram samo jednog pokušaja gostiju.

Ono što sve raduje, jeste i suđenje Aleksandra Njegomirovića, koji je svih 90 minuta bio nevidljiv, bez i jedne greške na terenu, što samo ide u prilog činjenici da Borac može igrati sa svima, i pobjeđivati!

Slijedi duel istine, gostovanje na “Koševu” koje će mnogo toga pokazati, možda i definitivno izbacii jednu ekipu iz borbe za titulom, ako je nje uopšte i bilo, ali vidjećemo sve za nekoliko dana, hoće li “bordo” ponovo biti talična boja za Borčevce…..