Bura nakon subotnje utakmice Druge lige Republike Srpske grupa “istok” u kojoj je Podrinje iz Janje savladalo Budućnost u Pilici se ne stišava. Domaća ekipa je nezadovoljna nakon poraza od Podrinja, a glavnog krivca vide u sudijskoj trojci iz Brčkog na čelu sa Goranom Lakićem. Konačan rezultat utakmice bio je 0:1, a ekipa Podrinja je gol postigla iz situacije koja je po procjeni domaćina bila nedozvoljena pozicija. Međutim, prema našim pouzdanim izvorima iz FSRS, nakon pregledanih snimaka spornih situacija, ipak, sudijski tim bio je u pravu.

Upravo od tog momenta su počele tenzije na stadionu u Pilici. Domaćini su smatrali da je u ofsajdu bio Sreten Milošević, ali pregledom snimka kontrolora suđenja utvrđeno je da je odbrambeni igrač kasnio sa istrčavanjem i da je pogodak regularan. Prije toga domaćin je u nadoknadi prvog poluvremena tražio pogodak, jer su smatrali da je lopta prešla gol liniju, ali na snimku se jasno vidi da je i tu donešena ispravna za odluka sudijskog tima i da pogotka nema.

Novi sporni detalj na koji su domaćini bili ogorčeni dogodio se u 67. minutu kada su postigli pogodak, a nakon signalizacije drugog asistenta zbog ofsajda gol je poništen. Pregledom snimka vidi se da je navalni igrač koji postiže pogodak u ofsajdu, jer je cijelim tijelom ispred odbrambenog igrača.

Na kraju, stiče se utisak da su domaćini neopravdano nezadovoljni suđenjem. U ispravnost sudijskih odluka uvjeren je i posmatrač suđenja, što znači da je sudijski tim na čelu sa Goranom Lakićem odsudio utakmicu bez greške.

Sva dešavanja na utakmici, od igre na terenu, tenzija, navija, opravdala su epitet derbija. Podrinje iz Janje konkretnija ekipa, bolja na terenu, upravo za taj jedan gol, na kraju je zasluženo “odnijela” tri boda.