Fudbaleri Krupe izborili su, prema očekivanju, plasman u finale ovogodišnjeg izdanja Kupa grada Banjaluka, ali su do toga došli tek nakon boljeg izvođenja penala! Utakmica protiv Lauša završena je bez pobjednika, 0:0, a premijerligaš iz Krupe na Vrbasu, i pored izrazite inicijative i nekoliko veoma dobrih šansi, nije uspio da slomi otpor člana Regionalne lige RS, grupa ”zapad”.

Strateg Krupe na teren je, sa izuzetkom Mladena Ilića i Nikole Dujakovića, poslao igrače koji imaju nešto manju minutažu u šampionatu BiH, ali oni tokom prvih 45 minuta nisu pokazali da igraju tri ranga kvalitetnije takmičenje u odnosu na svog rivala. Tek ulaskom standardnih prvotimaca Krupa je u potpunosti preuzela inicijativu, stvorila veći broj izglednih situacija, ali je golman Lauša, Marko Moconja, bio nesavladiv. Najbolju šansu je u 83. Minutu imao Uroš Mirković, ali je njegov šut iz slobodnog udarca sa nekih 18 metara završio na desnoj stativi domaćeg gola.

Pobjednika su potom odlučili šutevi sa ”bijele tačke” u kojem su fudbaleri Krupe imali više koncentracije. Ključni detalj dogodio se u sedmoj seriji kada je Ilić odbranio šut kapitena Lauša, Bože Lakića, da bi potom Ajdin Redžić rutinski poslao loptu iza leđa Moconje.

Protivnik Krupe u finalu koje će se odigrati 25. maja na Gradskom stadionu, na Spasovdan, Krsnu slavu grada Banjaluke, biće lider Prve lige Republike Srpske, ekipa Borca.

LAUŠ – KRUPA 0:0 (PENALIMA 5:6)

Stadion: FK Lauš. Gledalaca: 400. Sudija: Milan Docić (Banjaluka). Pomoćnici: Vanja Ajder i Milan Dujaković (Banjaluka). Delegat: Slobodan Zrnić (Banjaluka). Žuti kartoni: D. Moconja (Lauš), Mirković (Krupa). Strijelci iz jedanaesteraca: 1:0 Prtija, 1:1 Milutinović, 2:1 Jovašević, 2:2 Vuković, D. Moconja prečka, Kartal prečka, 3:2 Dobraš, 3:3 Perić, 4:3 Šešić, 4:4 Mirković, 5:4 Miljković, 5:5 Milanović, Lakić brani M. Ilić, 5:6 Redžić.

LAUŠ: M. Moconja, Cunjak (75. Cvitić), D. Moconja, Kos (63. Mihajlović), Lakić, Dobraš, Jorgić (55. Šešić), Kosić (52. Jovašević), Nikolić (86. Bojić), Prtija, Miljković. Trener: Miladin Matić.

KRUPA: M. Ilić, Vidović (64. Vukotić), Maksimović, Dujaković (52. Redžić), Savić (63. Milutinović), Perić, Halilović (56. Vuković), Kartal, Barić (54. Mirković), Šamara (52. Ljubenović), Milovanović. Trener: Slobodan Starčević.