Fudbaleri Tekstilca savladali su zvorničku Drinu (2:1) na Gradskom stadionu i tako stigli do pete pozicije na tabeli Prve lige Republike Srpske.

“Plavi” su prvi priprijetili nakon lijepog centaršuta Čudića i dobrog skoka Perovića, ali su gosti prvi stigli do prednosti kada je u 20. minutu napadač Jovanović preciznim udarcem glavom savladao Miloševića. U 34. minutu Tekstilac je mogao do izjednačenja, Čudić je pobjegao odbrani Drine, ali je njegov udarac sa distance pokušao pored stative. Ipak, pred kraj prvog dijela “hercegovačka veza” donijela je izjednačenje. Nakon pauze zbog povrede u prošlom kolu u Modriči, rastrčani Perović odlično je uposlio Stajića koji glavom pogađa mrežu Drine.

Već na početku drugog dijela Stajić svojim drugim golom, na asistenciju Dujakovića, postavlja konačan rezultat susreta i donosi trijumf derventskom prvoligašu. Dujaković je do kraja susreta mogao i da poveća prednost Tekstilca, ali u 67. minutu i sudijskoj nadoknadi nije reagovao na pravi način u izglednim situacijama.

TEKSTILAC – DRINA 2:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Jovanović (19), 1:1 Stajić (40), 2:1 Stajić (46).

Stadion: Gradski, igrano bez prisustva publike. Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor), pomoćnici: Milan Dujaković (Banja Luka) i Bojan Eremić (Prijedor), delegat: Vladan Simeunović (Bijeljina), kontrolor: Dragiša Đurić (Dvorovi). Žuti kartoni: Stajić, Jolović, Vidović (Tekstilac), Jezdić (Drina).

TEKSTILAC: Milošević, Đekić, Jolović, Bubanja (od 68. Đuričić), Stajić (od 84. Ćorić), Perović (od 83. Duspara), Reljić, Ajković, Vidović, Dujaković, Čudić (od 89. Vugdalić). Trener: Mile Lazarević.

DRINA: Drakulić, Tvrdišić (od 78. Damjanović), Jevtić, Ristović, Ilić, Tadić (od 78. Alić), Jovanović, Sićović (od 74. Jezdić), Zarić, Babić, Donevski (od 46. Erić). Trener: Bratislav Tešić.