U sinoćnjim kvalifikacionim utakmicama za najprestižnije svjetsko fudbalsko takmičenje, Ligu šampiona, nastupio je i Srpčanin Aleksandar Glišić koji je postigao jedini pogodak za ekipu Alaškerta u duelu protiv Šerifa iz Tiraspola, prvaka Moldavije.

Alaškert je na revanš u Tiraspol doputovao nakon poraza u prvoj utakmici u Jermeniji od 1:0 i nadu da mogu proći u naredni krug upravo im je vratio Glišić spektakularnim pogotkom makazicama u 10. minutu. Ipak, Šerif dolazi do preokreta, prvo u 15. a zatim u 23. minutu, da bi konačnih 3:1 postavio tri minute prije kraja regularnog dijela. I pored poraza, Glišić je bio jedan od najboljih pojedinaca u dresu prvaka Jermenije i pokazao da je bio i ostao rasan golgeter.U slučaju da je izbacio Šerif, Alaškert bi se u narednoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona sastao sa Crvenom zvezdom.

Ovako će takmičenje nastaviti u kvalifikacijama za Ligu Evrope gdje će igrati dvomeč protiv Kairata, prvaka Kazahstana, koji je sinoć poražen 5:0 na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu. Prva utakmica je u Almatiju 5. avgusta a revanš sedam dana kasnije u Erevanu. Ukoliko izbaci Kairat, Glišiću i njegovom Alaškertu ostaće još jedna prepreka do ulaska u grupnu fazu Lige Evrope, a u slučaju poraza igraće kvalifikacije za ulazak u UEFA Konferencijsku ligu.

Aleksandar Glišić je ove sezone ostvario jedan od najvećih uspjeha u dosadašnjoj fudbalskoj karijeri osvojivši titulu prvaka Jermenije sa Alaškertom.Glišić je nastupio na 16 utakmica u prvenstvu, te je postigao tri gola i dvije asistencije. On je ponikao u srbačkoj Slogi a sa uspjehom je nastupao za Tekstilac iz Dervente i bijeljinski Radnik sa kojim je igrao u Premijer ligi BiH i Ligi Evrope. Stigao je i do trofeja Kupa Republike Srpske 2018. godine sa ekipom Radnika.

Bio je i najbolji strijelac Prve lige Republike Srpske. Početkom ove godine Aleksandru Glišiću je na Izboru najboljih sportista opštine Srbac za 2020. godinu uručena posebna nagrada za afirmaciju sporta u svijetu i ostvarene rezultate u fudbalu. Nagradu je dobio jer je u sezoni 2019/20. postigao 27 pogodaka, od čega 23 u jermenskom šampionatu, dva u kvalifikacijama za Ligu Evrope i po jedan u Superkupu i Kupu Jermenije.