Fudbaleri Šnjegotine slavili su u velikom derbiju “bundeslige”! Izabranici trenera Slađana Peulića trijumfovali su u krupi na Vrbasu, savladavši dosadašnjeg lidera sastav Karanovca (0:1), na taj način izjednačili su se po broju bodova (27), ali Šnjegotina zimuje sa jesenjom krunom….

Trenutak odluke dogodio se u 51. minutu, kada je Nemanja Vujičić solo prodorom došao do 16 metara, i topovskim udarcem sa desne strane pogodio suprotnu malu mrežicu za 0:1. Inače Vujičić je tokom svih 90 minuta bio nerješiva enigma za odbrambene fudbalere Karanovca, koji nisu uspjeli da ga blokiraju, imao je nekoliko odličnih prodora praveći dar-mar i metež u odbrani domaćina.

Duel je odigran u Krupi na Vrbasu po kišovitom vremenu, i treba odati priznanje za obje ekipe šta su pokazali tokom ovih 90 minuta, ali i tokom cijele jeseni.

KARANOVAC – ŠNJEGOTINA 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 N. Vujičić (51). Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 50. Sudija: Milan Simić. Pomoćnici: Marko Erak i Tomislav Gračanin (svi iz Banjaluke). Delegat: Goran Jović (Banjaluka). Žuti kartoni: Babić, Račić, Damjanović, Dimić (Karanovac), Malić, Bjelošević, Letić (Šnjegotina).

Karanovac: Drinić, Račić, Čivčić, Vukelić, Vučenović, Budić, Babić, Ćulum (od 46. Miljković), Damjanović (od 70. Dimić), Peulja, Lekić.

Šnjegotina: Savić, Jovičić, Matijašević, M. Vujičić, Dubravac, Tepić (od 66. Letić), N. Vujičić, Malić (od 90. Maljurić), Popović, Bjelošević, Vindžanović.