Fudbaleri Borca zaustavili su Slogu iz Gornjeg crnjlova, nanijevši joj prvi poraz u sezoni (2:0), i sada banjalučani sa prve pozicije čekaju rasplet prvog dijela sezone. Zanimljivo da su jedinih pet bodova koje su izgubili ove jeseni, ostavili na obala Vrbasa, remijem protiv Željezničar Sport team (2:2), i evo sada, porazom od Borca.

Tokom svih 90 minuta igre “crveno-plavi” brod je bio konkretniji, opasniji rival, ali gosti iz Semberije odolijevali su prvih 45 minuta, iako ih je sigurno poremetilo isključenje Dušana Ristića koji je u kratkom vremenskom intervalu dva puta bio neoprezan, i tako svoju ekipu ostavio na cjedilu više od 50 minuta efektivne igre.

Bravu gostio načeo je odlični Demir Jakupović u 59. minutu, kada je nanizao nekoliko protivničkih igrača, i zatresao mrežu Bodiroge. Tačku na “i” stavio je Siniša Dujaković u samom finišu meča. Apsolutno zaslužena pobjeda Borca, uz konstataciju da je Sloga nekako bojažljivo ušla u meč, i tako je ostalo do samog kraja, iako je evidentno da posjeduju kvalitet.

BORAC (BL) – SLOGA (GC) 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Jakupović (59), 2:0 Si. Dujaković (87). Stadion: Gradski. Gledalaca: 500. Sudija: Miloš Gigović. Pomoćnici: Božidar Rustić (oba iz Gradiške) i Dragan Keranović (Prijedor). Delegat: Dragan Ančić (Prnjavor). Kontrolor: Drago Lukić (Prijedor). Žuti kartoni: Burazor, Jakupović (Borac), Nikolić (Sloga). Crveni karton: Dušan Ristić (Sloga) u 38. minutu.

Borac (BL): Savatović, Jakupović (od 81. Čudić), Kajkut, Radulović, Ćosić, Si. Dujaković (od 89. Reljić), Mojović, Danilović, Burazor, Mazić, Aničić (od 67. Šikanjić).

Sloga (GC): Bodiroga, Matović (od 85. Miljković), Panić, Arnautović, Nikolić (od 77. Macanović), Komarčević, Lekanić, Ristić, Marković, Delić (od 66.), Mihajlović.