Derbi susret 2. kola lige za prvaka Regionalne lige grupa zapad, u kome su se u Banjaluci sastali BSK i gostujuća ekipa Lijevča, na kraju je pripala ubjdljivo gostima iz Nove Topole!

Od prvog minuta gosti su bili bolji, organizovaniji, opasniji, borbeniji, učinkovitiji i slavili sasvim zasluženo visoku pobjedu rezultatom 0:3. Lijevče je ovom pobjedom pruzelo prvo mjesto regionalnog Zapada sa 36 bodova. Utakmica je bila dosta borbena s obje strane sa mnogo prekršaja i dva crvena kartona. Krenuli su gosti agresivno od prve minute i to se isplatilo u 7. minutu Maksim Gojković je presjekao loptu i odmah poslao dugu u kontranapad gdje ju je prihvatio Mirko Sladojević, ušao u kazneni prostor i iskosa s lijeve strane s 12-13 metara odličnim udarcem pogodio malu mrežicu na kontra strani.

U 27. minutu, David Galić je fantastično probio po desnoj strani, ubacio je prizemnu loptu u peterac na koju je natrčao Sladojević i rutinski matirao protivničkog golmana. Domaći su ostali s igračem manje u 36. minuti kada je Obrad Tomičić zaradio drugi žuti karton i isključenje. U 38. minutu gosti su mogli i do trećeg gola, Galić je izašao sam pred golmana Dobrijevića i pokušao ga lobovati, ali nije pogodio okvir gola. Milan Šakić u 40. minuti ne koristi najbolju šansu za domaći tim, bio je u dobroj poziciji za gol, ali se spetljao u ključnom momentu. U drugom poluvremenu gosti su imali veći posjed lopte i dvije prilike, ali su napadači Ilić i Galić šutirali pored stative. BSK u 84. minuti ostaje s devet igrača, nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Milan Šakić. Konačan rezultat utakmice postavio je Ljubiša Gavranović nakon što je bio najviši u skoku poslije kornera Bojana Ilića.

– Zahvalio bih saigračima na borbi do poslednjeg minuta. Zaslužili smo ovakav rezultat i ovakvu sezonu. Što se tiče utakmice, sačekali smo strpljivo protivnika i iz dvije kontre u prvih pola sata došli do vodstva od 0:2. Hvala saigračima na asistencijama, znače mi ovi golovi za nastavak prvenstva, naročito kada se sjetimo kako smo počeli sezonu i da nije bilo puno očekivanja od nas. Čestitam protivniku na fer i korektnoj igri, sastale su se dvije ekipe koje su u samom vrhu po kvalitetu, danas smo ipak pokazali više fudbalskog umjeća i zaslužili smo sve ovo – rekao je najbolji akter utakmice Mirko Sladojević.

BSK – LIJEVČE 0:3 (0:2)

Strijelci: 0:1 Sladojević(7), 0:2 Sladojević (27), 0:3 Gavranović (90). Stadion: “Čaire” igrano bez publike. Sudija: Blaženko Torbica. Pomoćnici: Nemanja Pilipović i Ognjen Došen (svi iz Prijedora). Delegat: Draško Anđelić (Banjaluka). Žuti kartoni: Lukajić (BSK), Perić, Gojković, Gavranović, Milutin (Lijevče). Crveni kartoni: Obrad Tomičić (BSK) u 36.minutu, Milan Šakić (BSK) u 84.minutu.

BSK: Dobrijević, G. Lukajić, Jokić (od 58. Damjanović ), Vujinović (od55. Kojadinović), Trninić, Milosavljević, Velaja (od 78. S. Sakić), Šakić, Tomičić, Grujić, J. Lukajić (od 58. Jeličić).

Lijevče: Kresović, Zekonja (od 69. Milutin), Kačavenda, Milaković (od 85. Kecman), Perić, Gojković, Ilić, Knežević, Sladojević (od 31. B. Ilić), Galić, Tomić (od 85. Gavranović).