Fudbaleri 13 Skojevki iz Grbavaca upisali su nova tri boda savladavši na gostovanju Polet iz Elezagića rezultatom 1:2, i tako će zadnje kolo u derbiju Potkozarja sa Kozarom iz Turjaka odlučiti pitanje jesenjeg prvaka “Kajzerica”.

Prvo poluvreme u pogledu šansi nije bilo preterano zanimljivo. Gosti su imali više loptu u posjedu, ali nijedan tim nije stvorio ozbiljniju priliku za pogodak. Dragan Vindžanović.

U 52. minutu bježi svom čuvaru koji ga ruši u kaznenom prostoru, a sudija Dragan Kesić je bez imalo razmišljanja pokazao na jedanaesterac, precizan sa 11 metara je bio kapiten Dejan Telić. U 72. minutu gosti su izveli lijepu akciju, da bi na kraju Vindžanović matirao Kutića za 0:2. U 79. minutu domaći su uspjeli smanjiti rezultat na 1:2, odličan centaršut sa lijeve strane je iskoristio Srđan Despotović koji je glavom poslao loptu u mrežu Borkovića. Mogli su domaći do izjednačenja u 86. minutu. Goran Vranješ je sjajno ubacio za Jovicu Kisina koji iz vrlo izgledne pozicije nije dobro šutirao glavom.

POLET ELEZAGIĆI – 13 SKOJEVKI 1:2 (0:0)

Strijelci: 0:1 Telić (52, penal), 0:2 Vindžanović (72), 1:2 Despotović (79). Stadion: FK Polet, igrano bez publike. Sudija: Dragan Kesić. Pomoćnici: Bojan Balaban i Slađan Kozić (oba iz Srpca). Delegat: Mirko Kasagić (Gradiška). Žuti kartoni: Kutić, Vranješ (Polet), Telić, Vindžanović, Paštar, M. Vukobratović (13 Skojevke).

Polet: Kutić, Bates (od 46. Despotović), Jeličić, Tepić, Kisin, Ninić, Vranješ, Stupar, Bjelić, Vranić (od 46. Sladojević), Vujčić.

13 Skojevki: Borković, Višić, Telić, Matić, Vindžanović (od 90. Gavrilović), Bajić, Čikić (od 56. Kisin), Bojanić, Paštar (od 73. Rašković), D. Vukobratović, M. Vukobratović.

Tekst i foto: Goran Popović