Fudbaleri Jedinstva nastavljaju dominaciju na drugoligaškom Zapadu! Treći trijumf stigao je protiv nejakog Proletera (6:0), koji je ostao na jednom bodu i već sada mogu polako početi razmišljati o opstanku.

Domaćin je poveo u 13. minutu. Bila je to uigrana akcija domaćina,skraćen korner, kratko dodavanje Kovljena za Dujakovića, koji centrira, a na drugoj stativi je usamljen Petrović za 1:0. Pet minuta kasnije sjajn šut Dujakovića, lopta pogađa stativu, na pravom mjestu je Vukobrtović i to je 2:0. Prvo poluvrijeme zaključio je pogotkom Stjepanović u 26. minutu na asistenciju Škorića.

U nastavku još tri lopte u mreži Trifunovića.

Kumić je u 71. minutu otvorio seriju, da bi u 81. minutu Dujaković još jednom pogodio okvir gola, ovaj put prečku, a odbijenu loptu u mrežu šalje Kovljen. Konačan rezultat postavio je rezervista Vuleta, tek što je ušao u igru u 86. minutu.

JEDINSTVO – PROLETER 6:0 (3:0)

Strijelci: 1:0 Petrović (13), 2:0 Vukobratović (18), 3:0 Stjepanović (26), 4:0 Kumić (71), 5:0 Kovljen (81), 6:0 Vuleta (86). Stadion: SC “Drago Kovačević”. Gledalaca: 150. Sudija: Bojan Panić. Pomoćnici: Siniša Lazić i Goran Ilinčić (svi iz Prijedora). Delegat: Bojan Milanković (Kozarska Dubica). Kontrolor: Milan Docić (Banjaluka). Žuti kartoni: Stjepanović (Jedinstvo), Đukarić, Marković (Proleter).

Jedinstvo: Đakušić, Stjepanović, Kumić (od 79. Baštinac), Vukobratović, Škorić, Komljenović (od 73. Tučić), Dujaković (od 83. Vuleta), Petrović, Kondić, Rosić, Kovljen.

Proleter: Trifunović, Josipović, Đukarić, Hodžić, Cocić, Marković, Popović, Stojanović, Savić, Đukić, Ristić.