Editor's Rating

Nekako po navici, fudbaleri Krupe, poslije 24 časa vrate lidersku poziciju u šampionatu Srpske! I to ponovo petardom i u velikom stilu!

Izabranici trenera Vladimira Ilića u meču 21. kola Prve lige Republike Srpske savladali su Drinu (5:0) i tako se izjednačili sa Slobodom, po broju bodova (49), ali prvoligaš iz kanjona “Tijesno” ima i meč manje koji će odigrati u srijedu sa Kozarom na svom stadonu, kada će imati priliku ponovo da se odlijepi na pristojnu razliku.

Šta reći o meču, Krupa je u svakom segmentu igre bila bolja od zvorničana koji ovog proljeća igraju veoma dobro, ali jednostavno u ovom meču nisu imali šanse.

Od starta je domaćin krenuo agresivno, direktno prema golu, i već u petom minutu kao plod takve igre dolazi gol Đekića za vodstvo 1:0. Nije Krupa stala, i dalje je plela mrežu oko gola Drine, a gotovo na istovjetan način Blažević je uduplao prednost u 26. minutu, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku u listu strijelaca se upisuje i Mrzić, kada koristi jednu grešku odbrane gostiju, uzima loptu, vara Ružića i pogađa za 3:0.

U finišu meča grogiranog protivnika dotukli su prvo Nikodinović, te mladi Džafo Hadžić.

Treba reći da je Krupa u ovom meču igrala bez prvih dvojice strijelaca, Miloša Perovića i Ognjena Krnete, ali njihovo odsustvo u ovom meču i nije se puno osjetilo, jer ostatak ekipe perfektno je odradio i zatvorio utakmicu.

KRUPA – DRINA (Z) 5:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Đekić (5), 2:0 Blažević (26), 3:0 Mrzić (60), 4:0 Nikodinović (80), 5:0 Hadžić (90). Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 200. Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža). Pomoćnici: Dragan Keranović (Prijedor) i Nemanja Vujadin (Istočno Sarajevo). Delegat: Saša Adamović (Kozarska Dubica). Kontrolor: Dragan Marić (Srbac). Žuti kartoni: Rudan, Vukčević (Krupa).

Krupa: Milošević, Tvrdišić, Blažević (od 63. Nikodinović), Rudan, Hadžić, L. Babić (od 63. Mitrović), Đekić, Vukčević, Mrzić (od 73. Vuklišević), Raković, Vidović (od 76. Banović).

Drina (Z): Ružić, Erić (od 79. Alić), Ćulum, Ristović, Gavrović (od 60. Damjanović), Tadić, Rakić (od 60. Vasić), Marković (od 79. Riđošić), Stjepanović, Jokić (od 70. Andrić), Knežević.