Možda se mogla naslutiti pobjeda Potkozarja u Čatrnji, ali da će biti izražena ovolikim rezultatom (1:7), to sigurno niko nije mogo ni pomisliti. Sastav iz Aleksandrovca ovim trijumfom nagovijestio je da će biti važan faktor u nastavku sezone u “kajzerici”, gdje je nekoliko ekipa u malom bodovnom rasponu.

Kozara je upisala očekivanu pobjedu protiv Bratstva, ali nije bilo baš lako. Naime po domaćina je sve dobro krenulo, imali su 2:0, i kazneni udarac već poslije pola sata igre. Penal nije iskoristio Stojnić, a onda gosti iz Kozinaca u nastavku smanjuju vodstvo Kozare, i domaćin je strijepio do posljednjeg sudijskog zvižduka, ali na kraju osvojio tri boda.

U Brestovčini čudna utakmica. Omladinac je u samo dva minuta na kraju poluvremena postigao tri pogotka i torepdovao Borac u Šibovsku, koji ovog proljeća pruža blijede partije, iako su najave bile sasvim drugačije.

Mladi Krajišnik je prošao preko Donjih Podgrdaca (0:1), baš kao i Sloga DIPO preko Elezagića, s tim da je tim iz Gornjih Podgradaca do pobjede stigao u posljednjim trenucima meča preko Momčila Amovića.

Torepdo nosi cijeli plijen iz Maglajana (1:3), a Borac čvrsto drži “fenjer”, dok je razočarenje proljeća svakako jesenji šampion Obradovac, koji je vezao dva poraza, ovaj put prilično uvjerljivo je položio oružje u Lamincima (3:0).

Rezultati 15. kola:

Sloboda (DP) – Mladi Krajišnik 0:1 (Vujičić)

Polet – Sloga DIPO 0:1 (Amović)

Borac Maglajani – Torpedo 1:3 (Smiljanić – Paštar, Paripović, penal, Francuz)

Biseri – Potkozarje 1:7 (Milinković – Vukosavljević 2, Vuković, Grabovac 2, Ćosić, Kovač)

Kozara Turjak – Bratstvo Kozinci 2:1 (Kodić, Anić – Babić)

OFK Omladinac – Borac Šibovska 3:0 (Belenzada, Pucarević, Zorić)

Laminci – Obradovac 3:0 (Čelić 2, Dejanović)