Izzuzetno uzbudljivo kolo na “bundesligaškim” terenima, ali i efikasno, postignuto je okruglo 30 golova, ili pet po susretu!

A, najefikasniji i junak ovog vikenda na terenima širom Republike Srpske bio je Vojin Savanović, napadač Zmijanja, koji je čak sedam puta pogodio mrežu Vrbasa u pobjedi svoje ekipe 10:3!

A, prva četiri na susretu postigao je u rasponu od samo 13 minuta!

Važnu pobjedu, i to u sudijskoj nadoknadi ostvarila je Krupa, koja je u derbiju kola bila bolja od Sloge Nektar (1:0). Strijelac jeding pogotka koji je donio veliku radost u kanjonu “Tijesno” bio je Darko Blagojević, a četa Draška Žarića iz tri susreta ima isto toliko pobjeda, pa se s pravom svi pitaju, vraćali se polako, ovaj tim tamo gdje i pripada…..

Ubjedljiva je bila i Šnjegotina na gostovanju kod Piskavice (0:6) uz het -trik Jovana Mitrovića, a dva puta u metu pogodio je i Nemanja Vujičić. Očigledno da porođajne muke Piskavice još ni blizu nisu prošle, jer treba posložiti mnoge stvari prije nego što se krene u borbu za bodove, ali najvažnije od svega da klub za sada funkcioniše.

Preokret u Banjaluci, i to kakav! OFK Banjaluka je već u 11. minutu golovima Semanića imala prednost od dva gola protiv Drvara, i činilo se da će Borac kući praznih šaka, ali do kraja potpuni preokret. Do poluvremena uspjeli su da prepolove prednost domaćina, a u nastavku sa još tri gola i odnesu cijeli plijen kući (2:4).

U još jednom derbiju kola Rekreativo je slavio u Zalužanima (1:2) i tako nagovijestio visoke domete u ovoj sezoni. Važnu pobjedu i to gostujuću upisala je Gomionica, koja je bila bolja od OFK Spartaka (0:1).

Rezultati 4. kola:

Mladost Farmaprom – Rekreativo 1:2 (Galić ‘74 – Makarić ‘10, ‘26)

OFK Banjaluka 2017 – Borac ID 2:4 (Semanić ‘8, ‘11 – Bajić ‘36, Marjanović ‘48, Đukanović ‘64, ‘90+2)

Piskavica – Šnjegotina 0:6 (Vuleta ‘4, Mitrović ‘27, ‘33, ‘41, Vujičić ‘65, ‘77)

OFK Spartak 2013 – Gomionica 0:1 (Sl. Prerad ‘5)

Zmijanje – Vrbas 10:3 (Savanović ‘3, ‘7, ‘9, ‘13, ‘33, ‘55, ‘83, Koprena ‘23, Moconja ‘39, Pantoš ‘89 – Sladojević ‘31, ‘48, Ninković ‘68)

Krupa – Sloga Nektar 1:0 (Blagojević ‘90+2)

U ovom kolu slobodna je bila ekipa FK Omladinac.