Utakmica 22. kola na drugoligaškom Zapadu između Ukrine i Čelinca završena je bez pobjednika (1:1), ali u redovima domaćina imali su velike primjedbe na suđenje na toj utakmici. Podsjećamo, meč je vodio Filip Sredojević iz Gradiške, pomagali su mu Nemanja Aleksić (Banjaluka) i Vlade Slijepčević (Šipovo), delegat je bio Aleksandar Gojić (Banjaluka), a kontrolor Davorin Zrnić (Banjaluka).

Klub iz Čečave izdao je saopštenje koje prenosimo u cjelosti:

– U nedelju je odigrano 22. kolo na drugoligaškom Zapadu, a u Čečavi su snage odmjerili Ukrina i Čelinac. Pred više od 150 navijača koji su se okupili po veoma hladnom vremenu, odigrano je novo prvenstveno kolo. A sada krenimo redom kroz sažetke sa utakmice, nakon kojih će se mnogi zapitati da li je fudbal spao na toliko niske grane i tone sve dublje i dublje u propast zbog “tatinih sinova” koji su preko noći okovani u zvijezde, te se “dokopali sudijske pištaljke” kako bi pokazali svoju silu i bahatost na nama “seljacima” i seoskim klubovima kako oni to rekoše.

Glavni sudija utakmice pri dolasku obraća se našim predstavnicima i igračima sa riječima “vi ste seljaci, nemate šta tražiti u ovoj ligi u odnosu na gradske ekipe, ne znam zašto igrate uopšte ovu ligu”.

Pa “gospodine” ako možemo tako da Vas nazovemo, mi smo mali klub velikog srca, koji je sve ugostio i ophodio se domaćinski ka svakome, od ekipa koje su dolazile i dolaziće, a isto tako i služebnih lica koja dolaziše i dolaziće u naše selo Čečavu, ali Vi pljunušte i sve svoje kolege i naš klub, naše navijače i sve ljubitelje čari fudbala sa svojom bahatošću i ponašanjem da ste nedodirljivi….

Bahatost glavnog sudije nastavlja se i na terenu kada našim igračima prijeti riječima “svima ću podijeliti žute kartone, a i isključiti vas pa igrajte onda”.

U drugom dijelu igre viđeno je svašta na terenu, gosti u 54. minutu ostaju sa igračem manje, kada igrač gostujuće ekipe dobija drugi žuti karton.

Gosti su krenuli u momentima sa igračem manje, sa igrom na sve ili ništa, a sudijske greške koje su od 70. minuta bile učestale i vidljive iz aviona, sve u namjeri da se “seljacima” uskrati mogućnost za pobjedom. A onda sudijski dvojac stupa na scenu (glavni sudija i drugi pomoćnik utakmice) kada na očiglednost svih prisutnih omogućavaju gostima par kontra napada, prouzrokovanih upravo njihovim sudijskim greškama.

Bližio se 90. minut utakmice, rezultat i dalje, onaj iz 38. minuta 1:0 u korist domaćina, glavni sudija pokazuje da će se igrati još tri minuta dodatnog vremena (nadoknade).

Nadoknada je davno bila istekla, igrao se 95. minut, gostujući igrač šalje loptu u aut, ali za dva “gospodina” “ gore pomenuta to je autu za goste, nakon koga gosti dolaze do izjednačenja rezultata.
Ubrzo nakon toga označen je kraj utakmice, a onda u službenim prostorijama nakon kritika od strane kontrolora suđenja, gore navedeni dvojac moli i izvinjava se kako bi dobio prolaznu ocjenu na ovoj utakmici.

Očigledno je da fudbal gubi sve svoje čari sa cirkusantskim ponašnjem i bahaćenjem “ljudi u crnom”.