Jedan od najtežih poraza Borca u njegovoj istoriji na Gradskom stadionu, bio je onaj sinošnji od Zrinjskog (1:5). Bilo je potrebno dobro prelistati almanahe da bi se došlo do sličnog rezultata, a on se dogodio 2. maja 1971. godine, kada je Velež savladao “crveno-plave” sa 7:3.

Blistao je tada” Princ sa “Neretve” Duško Bajević sa dva pogotka, već na poluvremenu je bilo 0:4, a 10 minuta prije kraja nevjerovatnih 1:7. Ipak imao je tada Borac srce, pa je Hune Fazlić svojim drugim pogotkom pa Pašo Bećirbašić umanjili su koliko toliko katastrofu. Nisu pali bez ispaljenog metka!

A, tadašnji hroničari zabilježili su da je 10.000 gledalaca na Gradskom stadionu dugotrajnim aplauzom ispratilo mostarski “BMW”, ali i fudbalere Borca, koji su se pošteno borili, u tom trenutku sa boljom ekipom.

Ironija jeste da je bilo potrebno 50 godina da proteče Vrbasom, da dođe ponovo ekipa iz Mostara, ovaj put Zrinjski i očita lekciju Borcu. Ovaj put nije bilo apluza, nije bilo rašta…