Fudbaleri Rudar Prijedora pobjednici su Kupa GFS Prijedor, pošto su u finalu na stadionu „Poljane“ savladali novog regionalca Bratstvo iz Kozarca sa 4:1.

Dobar meč u kojem je Bratstvo imali i prednost pogotkom Pekije, ali „rudari“ do poluvremena vraćaju stvari u egal preko Ognjena Jaćimovića. Isti igrač sa dva ekspresna pogotka početkom rugog poluvremena riješava dileme oko pobjednika, a konačan rezultat postavlja Davidović.

Ove godine u Kupu GFS Prijedor učestvovalo je 14 ekipa, a klubovi su zahvaljujući sponzoru Jelen pivu oslobođeni plaćanja službenih lica.

Pobjedničkom sastavu Rudar Prijedora kao nagrada pripala je garnitura dresova, a pehar im je uručio zamjemik gradonačelnika Aleksandar Miljuš.

Na tribinama su se našli brojni fudbalski radnici, među kojima je i Ranko Vučković, član Izvršnog odbora FSBiH, Mile Mandić, predsjednik PFS Prijedor, ali i delegacija premijerligaša Krupe koju su činili Dragomir Ilić, Mihajlo Bučinski, Velimir Stojnić i Miodrag Morača.

RUDAR PRIJEDOR – BRATSTVO 4:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Pekija (13), 1:1 Jaćimović (22), 2:1 Jaćimović (51), 3:1 Jaćimović (53), 4:1 Davidović (69). Stadion: „Poljane“. Gledalaca: 250. Sudija: Zoran Grbić. Pomoćnici: Sreten Udovičić i Dragan Keranović. Delegat: Goran Mikanović. Žuti kartoni: Lolić, Gavranović, Marić (Rudar Prijedor), Elijazović, Ngadi Sajrul (Bratstvo). Crveni karton: Milan Šakić (Rudar Prijedor) u 30. minutu.

Rudar Prijedor: Petrović, Jakupović (od 27. Kovačević), Lolić (od 46. Sajak), Šakić, Pekija, Jaćimović, Gavranović, Ćatić (od 66. Marmat), Marić, Dekić, Davidović.

Bratstvo: Vasiljević, Abaz, Ngadi Sajrul, Mahmuljin, Vujatović, Brdar, Vujković (od 85. Huskić), Elijazović (od 70. Alić), Pekija, Ar. Brkić, Kahrimanović (od 52. As. Brkić).