Derbi 14. kola prvoligaškog karavana odigran u Prijedoru između Rudara i Tekstilca zasluženo je otišao na stranu domaćina (2:0). Ovim bodovima “zeleno – crni” i dalje drži sami vrh prvoligaškog karavana i s pravom imaju šampionske ambicije, dok su gosti iz Dervente pokazali se kao čvrst i nezgodan rival koji će sasvim sigurno naći svoje mjesto u “Ligi za Prvaka”.

Nakon prilično mirnog prvog poluvremena u nastavku igre izabranici trenera Zlatka Jelisavca dodali su gas, i kao plod takve igre došao je pogodak Lolića u 57. minutu. Gavranović je prošao po desnoj strani, uputio povratnu loptu, Jaćimović je tijelom zagradio poziciju, propustio loptu koja dolazi do usamljenog Lolića kojem nije bilo teško da pogodi za 1:0.

Sve do kraja meča domaći navijači strepili su za konačan ishod, a onda olakšanje u drugom minutu sudijske nadoknade. Lolić je izveo prekid, a Jaćimović glavom iz velike gužve matira Plisnića za konačnih 2:0.

RUDAR PRIJEDOR – TEKSTILAC KORT  2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Lolić (57), 2:0 Jaćimović (90). Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Slađan Došlo. Pomoćnici: Đorđe Grubačić i Nemanja Vujadin  (svi iz Istočnog Sarajeva). Delegat: Mlađan Vidačković (Banjaluka). Kontrolor: Siniša Radić (Laktaši). Žuti kartoni: Lolić, Šakić (Rudar Prijedor), Perić, Komlenović (Tekstilac Kort).

Rudar Prijedor: Šarac, Vejnović, Petrović (od 89. Jandrić), Lolić, Šakić (od 84. Ćatić), Pekija, Jaćimović, Gavranović (od 90. Đekić), Popović, Marić, Davidović .

Tekstilac Kort: Plisnić, Jolović, Kovač, Đuričić (od 65. Susaković), M. Brković (od 81. Đekić), Perić, Milaković, Ćorić, Komlenović, Zarić (od 78. Duspara), S. Brković.