Mladost i dalje nastavlja teror na drugoligaškom Zapadu!

Sastav iz Donje Slatine petardom je prošao kroz Srbac (1:5) i tako nastavio potjeru za Alfa Modričom, koja bježi dva boda Mladosti.

Ponovo je nezaustavljiv bio Džafer Džafić, koji je i u Srpcu pokazao svoj raskošan talenat i još jednim het-trikom najavio velike mogućnosti….

Gosti su poveli u 13. minutu. Čaušević je centrirao na drugu stativu, Džafić primio loptu kao iz udžbenika, slomio dva igrača Sloge i lijevicom poslao loptu u mrežu Babića za 0:1. Tri minuta kasnije novi šok u Srpcu. Čaušević zabija za 0:2!

Srpčani se vraćaju u igru u 23. minutu preko najboljeg igrača Stefana Kršića. Bilo je još prilika, i kada su svi očekivali kraj poluvremena, Kadić je nanizao nekoliko igrača po desnoj strani, uslijedio je centaršut, Slogina odbrana je loše reagovala, lopta je prošla kroz nekoliko nogu, a Džafić takve poklone ne propušta i na odmor se odlazi sa 1:3.

U 54. minutu Perić prolazi po desnoj strani, oštar centaršut, visok skok Džafića i gol glavom za 1:4. Domaćina je dokusurio Bijelić pogotkom u 89. minutu za 1:5.

Slogi predstoji nemirna zima u kojoj će jedini cilj biti kako na proljeće izboriti opstanak….

SLOGA (S) – MLADOST (DS) 1:5 (1:3)

Strijelci: 0:1 Džafić (13), 0:2 Čaušević (16), 1:2 Kršić (23), 1:3 Džafić (45), 1:4 Džafić (54), 1:5 Bijelić (89). Stadion: FK Sloga. Gledalaca: 150. Sudija: Bojan Džepina (Prijedor). Pomoćnici: Nemanja Malić (Banjaluka) i Bojan Eremić (Prijedor). Delegat: Mladen Stupar (Novi Grad). Kontrolor: Dragan Skakić (Gradiška). Žuti kartoni: Petruljević, Mišić (Mladost).

Sloga (S): Babić, S. Ugren (od 61. Smiljanić), Maletić, Malbašić, Grbić, Kršić, Todorović (od 45. Jarić), Nježić, Zukanović, Đurić, M. Ugren (od 78. Grgec).

Mladost (DS): Lakić, Kadić, Petruljević (od 46. Mišić),  Bijelić, Ilić, Huseinbašić, Žerić (od 55. Čolić), Tešić, Džafić, Perić, Čaušević (od 70. Paležnica).