Čudo u Prijedoru! Prvoligaš Srpske Rudar Prijedor eliminisao je Borac u 1/8 finala Kupa BiH, nakon penal serije. Čak osam serija jedanesteraca, a presudio je udarac Subića koji je završio na stativi gola Sekulića. u regularnom toku bilo je 1:1, a poslije penala 6:5 za domaćina.

Rudar je poveo u 13. minutu preko Aleksandra Demonjića koji se iznenada odlučio na udarac sa 18 metara. Precizno, ne toliko jako i lopta je završila iza leđa Ćetkovića za 1:0.

Domaćin je odolijevao premijerligašu do 43. minute, kada je Ninković izveo slobodan udarac, a najviši u skoku u buketu igrača bio je Piščević koji glavom sa 12-13 metara pogađa mrežu, čini se ne dobro postavljenog i iznenađenog golmana Sekulića.

Posljednjih 20-ak minuta Rudar je igrao samo sa osam igrača u polju, jer su u razmaku od samo četiri minuta isključeni Mario Sajak i Aleksandar Demonjić. Ipak, gosti iz Banjaluke nisu uspjeli to materijalizovati, pa je putnik među osam najboljih ekipa, odlučen poslije izvođenja jedanaesteraca.

PENALI: Kovačević (Rudar) gol, Lukić (Borac) odbranio Sekulić, Da Silva (Rudar) brani Ćetković, Piščević (Borac) gol, Mikić (Rudar) brani Ćetković, Kulašin (Borac) gol, Cervos (Rudar) gol, Predragović (Borac) promašaj, Pekija (Rudar) gol, Ninković (Borac) gol, Jovanović (Rudar) gol, Blagaić (Borac) gol, Kojić (Rudar) gol, Lazić (Borac) gol, Marić (Rudar) gol, Subić (stativa).

RUDAR PRIJEDOR – BORAC BL 1:1 (1:1) PENALIMA 6:5

Strijelci: 1:0 Demonjić (13), 1:1 Piščević (43). Stadion: Gradski. Gledalaca: 1.500. Sudija: Dragan Kesić. Pomoćnici: Božidar Rustić (oba iz Gradiške) i Davor Maksimović (Doboj). Delegat: Ilija Smiljanić (Nova Topola). Kontrolor: Predrag Stankić (Bijeljina). Crveni kartoni: Mario Sajak (Rudar Prijedor) u 70. minutu, Aleksandar Demonjić (Rudar Prijedor) u 74. minutu.

Rudar Prijedor: Sekulić, Pekija, Kovačević, Radaković, Bilbija, Demonjić, Silva, Kamenčić, Sajak, Marić, Marmat.

Borac: Ćetković, Jurilj, Cvijanović, Ninković, Mrkaić, Vojnović, Subić, Lagundžić, Lazić, Popara, Piščević.