Ako se po jutru dan poznaje, biće Krupa moćna ovog proljeća!

U jednom od kontrolnih mečeva ove zime jesenji šampion Srpske savladao je federalnog prvoligaša Sim bau (5:2), ali više od pobjede, trenera Vladimira Ilića i njegove saradnike treba da raduje igra, koja je bila tečna, napadačka, pokazujući da razorni arsenal sastava iz kanjona Tijesno tek treba da nadođe. Naravno, još 14 dana je do početka šampionata, i to se vidjelo u posljednjih pola sata kada su treneri izmješali karte, gosti su došli do dva pogotka, ali opšti utisak onoga što je viđeno u prvih 60 minuta može zadovoljiti sve one kojima srce kuca za aktuelnog osvajača duple krune Republike Srpske.

U 36. minutu prava majstorija Aleksandra Petrovića. Iz slobodnog udarca skinuo je paučinu gola Hodžića za 1:0 domaće ekipe. Dva minuta kasnije odlična akcija domaće ekipe, a egzekutor je Miloš Perović za 2:0!

Bio je domaćin konkretniji, mogao je još do kojeg gola, s druge strane gosti su se orjentisali na brze kontranapade, ali bez pravog učinka.

Ipak, gosti dolaze do pogotka preko Stojanova u 68. minutu, ali treba reći da je veoma loše intervenisao golman Damjanović, pa su gosti smanjili na 2:1.

Samo četiri minuta kasnije Krupa je ponovo na +2. Hadžić je kao na tacni uposlio Krnetu kojem nije bilo teško da sa dva metra pogodi praznu mrežu za 3:1.

U 76. minutu brz kontranapad gostiju i Hadrović izlazi sam ispred Matijaša, i šalje loptu ispod njega za 3:2.

U 85. minutu raspoloženi Džafo Hadžić “pocijepao” je mrežu Hadžića za 4:2. U 88. minutu svoj drugi pogodak postiže Krneta za konačan rezultat Krupa – Sim bau 5:2.

Krupa: Damjanović, Babić, Ristanović, Bošnjak, Đekić, Redžić, Dujaković, Mrzić, Petrović, Đuričin, Perović. Još su igrali: Matijaš, Hadžić, Batar, Bubić, Đenaro Leli, Radaković, Mitrović, Nikodinović, Krneta.

Sim bau: Hodžić, Bečak, Žuljević, Huskić, Sažić, Hrustanović, Vujica, Vasiljević, Poturalić, Mehić, Albijanić. Još su igrali: Karadža, Hadrović, Abdulrahmanović, Čakrama, Numanović, Stojanov, Pirija, Mamić.

Krupa će generalku pred nastavak šampionata odigrati sledećeg vikenda sa sastavom Laktaša.