Lokalni derbi petog kola Druge lige otišao je na stranu banjalučkog sastava koji je tako nakon dugo vremena upisao pobjedu protiv Laktaša (1:2). Publika na stadionu se nije bila ni smjestila a igrači domaćeg tima su već zaprijetili. Šut Marka Bogojevića u drugoj minuti završava pokraj stative. Nakon tri minute oglasili su se i gosti, pucao je glavom kapetan Ognjen Damjanović i promašio. U 16. minuti oprobao se Aleksa Radetić, ali je golman “romantičara” Dejan Vuković bio na visini zadatka. Sjajnu akciju izveli su Laktaši u 24. minuti. Miljan Bajić je proigrao Bobana Kelemana kojeg u kaznenom prostoru s leđa ruše defanzivci BSK-a. Tražili su Laktašani jedanaesterac, međutim glavni arbitar Duško Puvača je samo pokazao da se igra nastavi. Davor Telić je u 39. minuti zatresao mrežu Banjalučana, ali je zbog navodnog zaleđa njegov pogodak poništen.

U šestoj minuti nastavka dotad najbolja prilika za goste. Stefan Dujaković je sa nekih 30 metara gađao i pogodio prečku. Pokušao je Uroš Stamenković glavom nakon centaršuta Bobana Kelemana u 62. minuti, međutim nije bio precizan. BSK do prednosti dolazi u 71. minuti susreta. Strijelac nakon slobodnjaka Ognjena Damjanovića bio je Stefan Savić. Mogli su Laktaši do izjednačenja dvije minute poslije. Bojan Milinović je s krila lijepo uposlio Stamenkovića koji sa svega nekoliko metara šutira nebu pod oblake. U 75. minuti golman Laktaša po drugi put kapitulira. Za 0:2 je pogodio rezervista Dušan Stevandić. Ipak, Laktaši uspijevaju smanjiti rezultat u 78. minuti. Sa bijele tačke bio je precizan Uroš Stamenković. Novu dobru priliku imali su Laktaši u 86. minuti. Stamenković je ovaj put uposlio Milinovića, koji sa nekoliko metara od vrata puca iz okreta i, umjesto u mreži, njegova lopta završava za malo iznad gola. Zadnja prilika viđena je dvije minute pred kraj. Pokušao je Boban Keleman atraktivno volejem i umalo zabio.

LAKTAŠI – BSK 1:2 (0:0)

Strijelci: 0:1 Savić (71), 0:2 Stevandić (75), 1:2 Stamenković (78, penal). Stadion: FK Laktaši. Gledalaca: 100. Sudija: Duško Puvača (Novi Grad). Pomoćnici: Bojan Panić (Prijedor) i Dragan Rajlić (Novi Grad). Delegat: Branislav Oljača (Novi Grad). Žuti kartoni: Trninić, Bo. Keleman, Šipovac (Laktaši), Bursać, Lekić, Radaković, Jović, Mazalica (BSK). Crveni karton: Stefan Savić (BSK) u 81. minutu.

Laktaši: Lakić, Telić (od 77. Oroz), Šipovac, Bajić, Trninić (od 68. Erceg), Bogojević, Radetić, Stamenković, Lekić (od 66. Milinović), Bo. Keleman, Br. Keleman.

BSK: Vuković, Jekić, Radaković (od 66. Stevandić), Milić, Lekić, Bursać, Savić, Milojević (od 76. Jović), Damjanović, Trivan, Dujaković (od 90. Mazalica).