Fudbaleri Budućnosti na najljepši mogući način čestitali su 46. rođendan klubu!

Tim iz Šargovca (osnovan 1972. godine) u okviru 15. kola Područne lige Banjaluka savladao je Slogu Nektar (4:1). Međutim, na terenu to nije izgledalo baš tako lako, jer prvi dio igre završen je bez pogodaka, a u 50. minutu preko Bore Makarića gosti iz Potkozarja su i poveli. Ko zna kako bi završio susret da spretni Miličević u sledećem napadu nije izjednačio, a preokret je uslijedio u 75. minutu kada je Budućnost povela preko Zdjelara iz kaznenog udarca na koji su gosti imali velike primjedbe.

Do kraja meča Sloga grogirana, a Budućnost razigrana! Još dvije lopte u mreži Koljančića preko Kunovca i Gajića za, na kraju ubjedljiv trijumf Budućnosti, koja stim, ostaje pratilac Krajine, za kojom zaostaje pet bodova.

BUDUĆNOST – SLOGA NEKTAR 4:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 B. Makarić (50), 1:1 Miličević (51), 2:1 Zdjelar (75, penal), 3:1 Kunovac (77), 4:1 Gajić (82). Stadion: FK Budućnost. Gledalaca: 100. Sudija: Nikola Pećanac (Drvar). Pomoćnici: Dejan Milovac (Šipovo) i Rajko Todorović (Čelinac). Delegat: Siniša Bošnjak (Banjaluka). Žuti kartoni: S. Majkić (Budućnost), Milaković, A. Makarić (Sloga Nektar).

Budućnost: Dulić, Špirić, R. Majkić, Vujinović, Miličević, Milinković (od 78. Peđen), Gajić, Zdjelar, Novak, Trkulja (od 65. Kunovac), S. Majkić (od 76. Verčević).

Sloga Nektar: Koljančić, Savić (od 58. A. Makarić), Lugonja, Dobraš, Karalić (od 67. N. Popović), M. Milaković, N. Milaković, B. Makarić, Marić (od 67. Z. Popović), Subotić, Vranković.